مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با پنجمین روز گرامیداشت هفته گردشگری اقامتگاه بوم‌گردی بام وفس در روستای وفس شهرستان کمیجان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۲۹۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵ 01 October 2023

به گزارش تابناک مرکزی،مصطفی مرزبان افزود: این اقامتگاه با مساحت بالغ بر 566 متر مربع زیربنا در سه طبقه، با حجم سرمایه‌گذاری 110 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.
وی با اشاره به اینکه این اقامتگاه با تعداد 7 واحد، ظرفیت اقامت 50 نفر را دارد، بیان کرد: محمدرضا سمیعی‌فرد سرمایه‌گذار این طرح از مبلغ 30 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای انجام این طرح استفاده کرده است.

مرزبان گفت: با افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی بام وفس فرصت شغلی برای 6 نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی ادامه داد: مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ و کوچک و خالی شدن سکونت‌گاه‌های روستایی و تغییر سبک زندگی مردم جهان به زندگی صنعتی از عواملی است که موجب شده به توسعه روستاها از طریق گردشگری اهمیت بیشتری داده شود؛ شاید گردشگری روستایی راه‌حلی برای همه دردها، مسائل و مشکلات نواحی روستایی نباشد اما یکی از شیوه‌هایی است که ممکن است آثار مهم اقتصادی در پی داشته باشد و می‌تواند مهاجرت معکوس ایجاد کند و از طرف دیگر به ایجاد شغل و توانمند‌سازی روستاییان و کاهش فقر و توزیع ثروت و احیای هنر، فرهنگ و غذاهای بومی محلی کمک شایانی می‌کند.
وی در ادامه گفت: توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر صنعت گردشگری برای رشد و توسعه مناطق روستایی، حفظ و پاسداشت آداب و سنن بی‌بدلیل روستایی، حمایت از پروژه‌های حفاظت از محیط‌زیست و کمک به جوامع محلی روستاها برای حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی و طبیعی منحصر به فرد آنها ضروری به نظر می‌رسد.
ایشان اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی نیز از جمله عواملی هستند که سیاست‌گذاران باید به آن توجه کنند تا شعار «گردشگری و سرمایه‌گذاری های سبز» به مقام عمل درآید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار