مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: این سازمان با تلاش شبانه‌روزی و اهلیت سنجی متقاضیان ایجاد اشتغال و کارآفرینی، موفق به معرفی بیش از ۹۰ درصد منابع تخصیصی خود به بانک‌ها شد.
کد خبر: ۱۱۷۰۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۷ 10 June 2024

به گزارش تابناک مرکزی،سعید فرامرزی اظهار کرد: با وجود اینکه سهم تسهیلات تکلیفی این سازمان در سال 1403، هفتاد درصد کاهش یافت، با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در بازه زمانی کمتر از سه ماه (زمستان 1402) از محل اجرای طرح های اشتغال متقاضیان بازدید و ضمن اهلیت سنجی درخواست های ارائه شده ،بیش از 90 درصد منابع در اختیار جذب و پرونده افراد پس از تکمیل مدارک از طریق سامانه Tek به بانک‌های عامل ارجاع شد.

وی افزود: از مجموع پرونده های ارجاعی توسط بسیج سازندگی به بانک های عامل تا امروز بیش از 70 درصد این پرونده‌ها به ارزش 860 میلیارد ریال با موفقیت بسته شده و منجر به واریز تسهیلات به حساب افراد شده است تا نسبت به شروع فعالیت های اشتغال‌زایی و کارآفرینی خود اقدام کنند و با توجه به تعیین پایان خردادماه توسط بانک مرکزی جهت ادامه واریز تسهیلات به حساب متقاضیانی که توسط سازمان ها و نهادها به بانک ارجاع شده امیدواریم با اهتمام جدی شبکه بانکی کشور ، نسبت به واریز مابقی پرونده ها نیز اقدام شود. .

فرامرزی با اشاره به عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد، گفت: عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد در سال 1402 به میزان 410 تعهد انجام شده بوده و با ثبت 1025 نفر در این سامانه، بسیج سازندگی استان مرکزی رتبه اول دستگاه‌های اجرایی استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی همچنین از کسب رتبه اول کشور در صحت عملکرد این سازمان در سامانه رصد خبر داد و گفت: بر اساس گزارش اداره کار، در این زمینه نیز با عملکرد 100 درصدی ، رتبه اول کشور را در بین دستگاه‌های ذیربط کسب کرده‌ایم.

وی در خصوص منابع جذب شده برای اشتغال‌زایی در سال 1403، اظهار داشت: در سال 1403، مبلغ 255 میلیارد تومان اعتبار از محل جز 3 و 4 تبصره 2 قانون بودجه کشور منابع جذب شده است که این سازمان متعهد شده با این منابع نسبت به ایجاد اشتغال برای 1100 نفر در سطح استان اقدام و در زمینه اشتغال و کارآفرینی نقش آفرینی کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش‌های همکاران خود در قرارگاه اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، از دستگاه‌های مسئول و شبکه بانکی کشور خواست تا با همکاری و همدلی هرچه بیشتر، در زمینه‌سازی ایجاد اشتغال مردم پایه و کمک به کارآفرینی در سطح استان مرکزی یاری‌گر این سازمان باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار