استاندار مرکزی با بیان اینکه بدون تردید دشمن از انتخابات پیش رو برای بر هم زدن اتحاد مردم استفاده خواهد کرد،گفت: با کمک رسانه‌ها فضا به قدری روشن شود که مردم در انتخاب درست، تردیدی نداشته باشند.
کد خبر: ۱۱۶۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۸ 29 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،فرزاد مخلص‌الائمه امروز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی با تاکید بر برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت بالا، اظهار کرد: باید با استفاده از تجارب قبلی، با استفاده از امکانات موجود و تکلیفی که قانون مشخص کرده است، وظایف خود را انجام دهیم. تاکید اصلی ما در انتخابات، اجرای با دقت قانون است.

وی با تاکید بر توجه فرمانداران به قانون انتخابات ریاست جمهوری، ادامه داد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسناد هویتی رای دهندگان از یک سند به ۵ سند افزایش پیدا کرده بود اما در انتخابات جاری به دو سند کاهش پیدا کرده است. در این دوره از انتخابات تنها شناسنامه و کارت ملی برای شرکت در انتخابات معتبر خواهد بود.

وی با اشاره به شکل‌گیری وحدت اجتماعی در کشور پس از شهادت رئیس جمهور و همراهان، افزود: این همبستگی مورد کینه دشمنان قرار خواهد گرفت چراکه انتظار چنین انسجام باشکوه و میلیونی در سراسر کشور را نداشتند. حتی منتقدین دولت و رئیس جمهور نیز زبان به تجلیل گشوده اند که اتفاق کم‌نظیری است‌. دشمنان تلاش می‌کنند به هر شکل ممکن این وحدت را بشکنند.

استاندار مرکزی رقابت‌های سوء ‌انتخاباتی را عامل شکست این وحدت دانست و تصریح کرد: مسئولان، رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی بر اساس توان و جایگاه خود باید تنور انتخابات را گرم کرده و موجب آشنایی مردم با برنامه‌های انتخاباتی کاندیداها شوند اما مانع هرگونه اقدام تفرقه‌آمیز باشند و دستگاه‌های امنیتی و قضایی با همکاری ائمه جمعه با نظارت بر فضای مجازی و تریبون‌دارها و مردم در مراسمات مختلف اجاره ندهیم تا فضای وحدت و همدلی شکسته شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما برگزاری انتخابات است، اظهار کرد: وظیفه ما این است که فضا را برای برگزاری انتخابات رقابتی آزاد فراهم کنیم تا مردم خود انتخاب کنند. وظیفه ما برگزاری انتخابات بدون حاشیه بوده و حق تحت تاثیر قرار دادن مردم را نداریم.

وی ادامه داد: اگرچه ما از عملکرد دولت دفاع می‌کنیم اما دفاع ما به این معنی نیست که برای گزینه خاصی تبلیغ انجام شود. فرمانداران باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که هیچگونه سوگیری نسبت به افراد خاص حتی نزدیکترین افراد به آیت‌الله رئیسی را نخواهیم داشت.

مخلص‌الائمه با تاکید بر حضور گروه‌های سیاسی، افزود: گروه‌های سیاسی باید در سطح ملی و استانی مردم را نسبت به مشارکت ترغیب کنند باید به گروه‌های سیاسی میدان دهیم تا تنور انتخابات را گرم کنند. روسای ستاد انتخاباتی در استان و شهرستان باید قانون را مراعات کنند و از هرگونه فعالیت‌های غیرقانونی آنها ممانعت خواهد شد.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای مقابله با عملیات روانی دشمن باید همه ظرفیت‌ها استفاده شود تا با استفاده از فرصت‌های موجود، به شفافیت فضای فکری و سیاسی کشور کمک کنیم و انتخاب درست انجام شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار