معاون استاندار و فرماندار ویژه ساوه گفت: فعالیت هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان متشکل از فرمانداری و بخشداری مستقل نوبران شروع شد.
کد خبر: ۱۱۶۹۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۱ 29 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،مهدی الیاسی بیان کرد: به دنبال صدور دستور آغاز انتخابات از سوی وزیر کشور، هیات اجرایی در فرمانداری ساوه و بخشداری مستقل نوبران تشکیل شده است.

وی افزود: هم اکنون اعضای اداری و معتمدان هم پای کار آمده اند تا گام های بعدی انتخابات ریاست جمهوری به دنبال دستورات بعدی و برنامه زمان بندی در شهرستان ساوه برداشته شود .

الیاسی خاطر نشان کرد: هیات اجرایی شهرستان موظف است تا هشتم تیر روز ادوات و آنچه که برای برگزاری انتخابات با شکوه، سالم و امن با یک مشارکت خوب و آگاهانه لازم است را در ساوه فراهم کند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در اسفند ۱۴۰۲ در شهرستان ساوه انتخابات خوب و موفقی برگزار شد پیش بینی می شود با همان استاندارها، در انتخابات هشتم تیر ماه با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

وی در خصوص نحوه برگزاری انتخابات در ساوه گفت: تا کنون آنچه که به فرمانداری اعلام شده روند برگزاری همانند انتخابات اسفند ۱۴۰۲ است به گونه ای که احراز هویت به صورت الکترونیکی و سامانه ای و اخذ رای به شکل فیزیکی و کاغذی خواهد بود.

در پی شهادت آیت‌الله دکترسید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان، در اجرای اصل یکصد و سی و یکم قانون اساسی و مواد ۳۸ و ۳۹ قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره‌های ذیل آنها، ستاد انتخابات کشور برای برگزاری چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، کار خود را آغاز کرده است.

طبق اعلام وزارت کشور، ستادهای استانی نیز تشکیل و ۱۰ خرداد، ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری آغاز می‌شود و پس از طی مراحل قانونی روز جمعه هشت تیر سالجاری انتخابات برگزار و چهاردهمین دولت جمهوری اسلامی ایران توسط مردم برگزیده خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار