مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از بهره برداری طرح آبرسانی به ۴۰ روستای این استان تا پایان سال جاری خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۸۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱ 28 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،حشمت اله عباسی امروز سه شنبه بیان کرد: طرح جهاد آبرسانی در شهرستان‌های ساوه، زرندیه، خنداب، کمیجان و دلیجان در حال انجام است.

وی با اشاره به اجرای طرح جهاد آبرسانی در روستاهای دارای تنش آبی افزود:جهاد آبرسانی طرحی برای رساندن آب به روستاهایی است که یا فاقد آب سالم و بهداشتی است و یا نیازمند بازنگری در تاسیسات آبرسانی هستند، این طرح به وسعت روستاهای ایران برای رفع تشنگی روستاها تدوین و اجرا شده که تاکنون پیشرفت چشمگیری داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی تصریح کرد: اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب، احداث سه باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب، احداث پنج باب ایستگاه پمپاژ، حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه آب، نصب هشت عدد شیر کنترلی، نصب و تعویض ۸۶۰ فقره انشعاب آب از جمله اقدامات در دست اجرا در راستای آبرسانی به ۴۰ روستای استان مرکزی است.

عباسی با بیان اینکه تلاش برای رساندن آب سالم و پایدار به مردم روستاهای کشور یکی از اهداف وزارت نیرو در دولت سیزدهم است ادامه داد: با توجه به گستردگی جغرافیایی کشور و پراکندگی به منظور آبرسانی، اولویت بندی و روستاها براساس مشکل تامین آب شرب، مشکل کیفی آب شرب و نیز محدودیت درشبکه توزیع طبقه بندی شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار