معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی گفت: میزان بارش‌های سال زراعی جاری این استان تاکنون نسبت به بلندمدت ۶ درصد کمتر است.
کد خبر: ۱۱۶۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵ 08 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،رضا مرادی افزود: متوسط بارش سال زراعی این استان تاکنون به ۲۴۲ و هشت دهم میلیمتر رسیده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان بارش ۴۸ ساعت گذشته استان مرکزی با ۲۴ میلیمتر در شازند به ثبت رسید و در این مدت ۱۸ و هفت دهم میلیمتر در اراک بارید.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بررسی الگوهای پیش‌یابی وضع هوا و تصاویر ماهواره نشان می‌دهد که سرعت باد لحظه‌ای امروز (چهارشنبه) نیز در برخی از نقاط استان ادامه دارد اما شدت آن از روز گذشته (سه‌شنبه) کمتر است.

مرادی اظهار کرد: دمای شبانه نیز از شب گذشته در استان مرکزی کاهش یافته که این وضعیت تا صبح فردا (پنجشنبه) تداوم دارد، بطوریکه در مناطق سردسیر استان دمای کمینه به کمتر از پنج درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی اظهار کرد: بر این اساس هشدار هواشناسی کشاورزی شماره ۳ استان مرکزی در خصوص احتمال سرمازدگی بویژه باغات انگور در مناطق سردسیر صادر شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی افزود: از فردا (پنجشنبه) تا اوایل هفته آتی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار