رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک از برگزاری طرح پویش ملی سلامت دهان همزمان با سراسر کشور خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۵۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۸ 05 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،دکتر میر شفیعی اظهار کرد:این پویش همزمان با سراسر کشور از فردا ۱۷ اردیبهشت تا ۱۹ اردیبهشت به مدت سه روز با شعار " دهان شاد و سالم، بدن شاد و سالم" برگزار می‌شود.


دکتر میر شفیعی گفت: آموزش بهداشت دهان دندان، معاینه، شناسایی و غربالگری مشکلات دندان بین دانش‌آموزان را از اهداف اجرای این پویش می باشد.

وی افزود: در این پویش دانشجویان دندانپزشک در مدارس حضور پیدا خواهند کرد و خدمات آموزش سلامت دهان و دندان و خدمات فلوراید تراپی را برای دانش آموزان ابتدایی ارائه می‌دهند.

او گفت: پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت، مراقبین سلامت و بهورزان هداشت دهان و دندان و اهمیت آن با سلامت بدن را به مردم اموزش خواهند داد.


میرشفیعی با توجه به اینکه سلامت دهان و دهان با سبلامت بدن از جمله بیماری فشار خون، دیابت و بارداری در ارتباط است، افزود: افرادی که بهداشت دهان ضعیفی دارند دارای بیماری فشار خوهند بود و افرادی که دیابت دارند اگر بیماری آنها کنترل شود، بر روی بیماری‌های دهان و دندان تاثیر بسزایی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار