استاندار مرکزی گفت: سفر معنوی حج، سرمایه حیات جاودانه و فرصتی مناسب برای ترویج وحدت اسلامی است.
کد خبر: ۱۱۶۵۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۷ 04 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،فرزاد مخلص‌الائمه ظهر شنبه در همایش زائران حج تمتع استان مرکزی اظهار کرد:وحدت، توحید، ایمان و تقوا از مهم‌ترین دستاوردهای آئین حج است که مسلمانان باید به آنها توجه ویژه داشته باشند.

وی رمز پیروزی و موفقیت هر ملت، مذهب و دینی را در اتحاد و یکپارچگی آنان دانست و گفت: همانگونه که رمز پیروزی ما در انقلاب اسلامی نیز همین بود و امروز آنچه می‌تواند اسلام را از گزند دشمنان مصون بدارد وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.

استاندار مرکزی سفر معنوی حج را فرصتی مناسب برای ترویج وحدت اسلامی عنوان کرد و گفت: حج یک عمل عبادی سیاسی و جز خدا کسی را ندیدن است.

مخلص الائمه گفت: دولت همه مقدمات و برنامه‌ریزی‌ها را برای مناسک حج انجام داده است از این حاجیان بدون نگرانی در این مراسم معنوی حضور یابند و در ایران و عربستان شرایط لازم مهیا شده است.

مخلص الائمه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به نگاه ویژه خود معتقد است حج یک عمل عبادی سیاسی است و دین از سیاست جدا نیست.

وی گفت: در این سفر معنوی هیچ امتیاز خاصی برای افراد وجود ندارد بلکه همه با یک پوشش به گرد کعبه طواف می‌کنند و اعمال خود را انجام می‌دهند.‌

امام جمعه موقت اراک گفت: حجاج بیت‌الله‌الحرام سفیران کشور به تبع آن استان و شهر خود هستند و باید همه اعمال خود را به درستی با رفتاری شایسته انجام دهند

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی عنوان کرد: برگزار کنندگان مراسم حج در کشور زحمات متعددی متحمل شدند که حجاج ایرانی امروز جایگاه ویژه‌ای دارند و حجاج باید به این مسئله توجه کنند.

امام جمعه موقت اراک ادامه داد: پیام حج با حضور و همبستگی حاجیان به جهان اسلام و خارج از اسلام مخابره می‌شود، به همین دلیل باید همه افراد در انجام درست فرامین و رفتاری شایسته تلاش کنند.

حجت الاسلام حسینی‌پور تاکید کرد: فرامین اخلاقی باید رعایت و از دیگران حلالیت گرفته شود که حج مورد قبول درگاه الهی واقع شود که این نکته‌ای مهم است و باید مورد توجه حاجیان باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار