رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین از ثبت جشنواره « گل محمدی و گلاب» در ضمیمه تقویم رویدادهای گردشگری ملی کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۵۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۸ 01 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،علی مشهدی امروز چهارشنبه 12 اردیبهشت با اشاره به هویت و اصالت تاریخی شهرستان خمین اظهار داشت: گل محمدی و گلاب دو محصول استراتژیک منطقه شهابیه در این شهرستان است.
مشهدی ابراز داشت: با این پیشینه و با پیگیری اداره‌کل میراث‌فرهنگی ،گردشگری و صنایع‌دستی استان و اداره شهرستان خمین، شورای اسلامی و دهیاری روستای شهابیه در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین تصریح کرد: بر این اساس من بعد هر سال، این جشنواره در روزهای نوزدهم تا بیست و یکم اردیبهشت ماه به عنوان «روز گل محمدی و گلاب» برگزار خواهد شد.
 او هدف از ثبت این رویداد در تقویم گردشگری کشور را تحقق و ساماندهی و حرفه ای سازی گردشگری و همچنین ساماندهی مقصدها و مسیرهای جدید گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: این امر مهم می‌تواند در جهت رونق صنعت گردشگری، و حضور بیش‌ازپیش مسافران و توریست‌ها به شهرستان کمک شایانی بکند.
مشهدی افزود: جشنواره گل و گلاب شهابیه هر سال به مدت سه روز در تاریخ های ۱۹ لغایت ۲۱ اردیبهشت در محل روستای شهابیه برگزار می شود.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین گفت: نمایشگاه گل، صنایع دستی، نمایشگاه گلاب، مراسم آئینی، گل غلتان کودکان و... از برنامه‌های جشنواره گل و گلاب شهابیه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار