استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: قرارداد بازچرخانی پساب تصفیه‌خانه‌های ۱۶ استان امروز به صورت متمرکز با حضور رئیس جمهور منعقد و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
کد خبر: ۱۱۶۲۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱ 11 April 2024

به گزارش تابناک مرکزی،قرارداد واگذاری پساب تصفیه‌خانه‌ های شهرهای شازند، آستانه و مهاجران به شرکت‌های پالایش نفت امام خمینی(ره) و پتروشیمی شازند روز پنجشنبه در آیینی با حضور رئیس جمهوری (به صورت وبینار) و استاندار مرکزی منعقد شد. 

فرزاد مخلص الائمه در این آیین اظهار داشت: قرارداد تصفیه‌خانه پساب شهرهای شازند و آستانه با اعتباری بالغ بر 13 هزار و 800 میلیارد ریال با شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند منعقد شده است. بر اساس این قرارداد عملیات توسعه 48 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب و خطوط انتقال در شهرهای شازند و آستانه در مدت 36 ماه توسط سرمایه‌گذار انجام می‌شود و به مدت 25 سال 55 میلیون مترمکعب پساب را وارد چرخه تولید می‌کند.

وی تصریح کرد: مجموع سرمایه‌گذاری شرکت پتروشیمی شازند برای ساخت تصفیه‌خانه پساب شهر مهاجران نیز 16 هزار میلیارد ریال است. بر این اساس تأمین مالی برای توسعه 46 کیلومتر و اصلاح 56 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب خطوط انتقال، تأمین مالی برای اصلاح 3443 فقره انشعاب فاضلاب و ساخت یک باب تصفیه‌خانه فاضلاب با ظرفیت 9490 متر مکعب در سال بیستم قرارداد بر عهده شرکت سرمایه‌گذار خواهد بود. در مقابل شرکت پتروشیمی شازند 57 میلیون مترمکعب پساب را به مدت 25 سال وارد چرخه تولید می‌کند. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار