تعداد پایگاه‌های سلامت استان مرکزی به ۱۴۳ مورد رسید

استاندار استان مرکزی گفت: همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر تعداد پایگاه‌های سلامت شهری در این استان به ۱۴۳ مورد رسید.
کد خبر: ۱۱۵۲۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸ 03 February 2024

به گزارش تابناک مرکزی،فرزاد مخلص الائمه روز شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان ساوه، اظهار کرد: پایگاه‌های سلامت و دسترسی آسان مردم به این خدمات از اولویت‌های دولت سیزدهم است که تا پیش از دهه فجر ۱۳۵ مورد از این پایگاه‌ها در استان مرکزی فعال بود.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از هشت پایگاه دیگر تعداد آنها در استان به ۱۴۳ مورد رسید، افزود: سه مورد از پایگاه‌های جدید در شهرستان ساوه با مشارکت خیران، بخش دولتی و شهرداری راه‌اندازی شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: ۲۰۰ مورد از یک‌هزار و ۷۱۳ طرح عمرانی و اقتصادی قابل افتتاح امسال استان مرکزی در ایام‌الله دهه فجر مربوط به شهرستان ساوه است که با مشارکت بخش خصوصی، دولتی، تعاونی و عمومی برای اجرای آنها ۵۸ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح ازن زنی با فناوری نانو در تصفیه خانه آب ساوه یکی از طرح‌های ویژه دهه فجر استان مرکزی در سال جاری است که با توان علمی شرکت‌های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت استان مرکزی برای اولین بار در کشور به عنوان بزرگترین طرح در این زمینه در جهان اجرا شد.

مخلص الائمه گفت: این طرح به منظور بهبود کیفیت آب شرب ساوه از لحاظ طعم و بو ایجاد شده که قبل از آن با هیچ کدام از روش‌های پر هزینه میسر نشده بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار