رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: قرارداد پروژه‌ خیرساز دیالیز برای پایان سال 1403 بود که این پروژه به همت خیرین و پرداخت سهم دانشگاه تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۲۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰ 17 September 2023

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر علیرضا امانی با اشاره به اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی اراک در حوزه بهداشت و درمان، اظهار داشت: یک اقدام که در راستای جوانی جمعیت بوده و از جمله پروژه سطح یک و اولویت دار علوم پزشکی اراک به شمار می رود جایگزینی بیمارستان جدید به جای بیمارستان زنان و زایمان جایگزین طالقانی با قدمتی بیش از 80 یا 90 سال بوده این در حالی است که بیمارستان فعلی قدیمی در شان مردم استان نیست و به دلیل اهمیتی که معظم‌له برای موضوع جوانی جمعیت قائل شدند باید مادران باردار در فضای مناسب و در شان بانوان زایمان را انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه بخشی از اولویت دانشگاه پروژه‌هایی هستند که اهمیت آنها در شهرستان‌ها و خود اراک به صورت مراکز جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های اورژانس و پدهای هلیکوپتر است، گفت: تقریبا 138 پروژه فعال بهداشت و درمان در مجموع شهرستان ساوه، زرندیه، خمین، اراک و شهرهای تابعه فعال است که بخشی از آن در طرح 2 هزار واحد بهداشتی کل کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: قرارداد پروژه‌ خیرساز دیالیز برای پایان سال 1403 بود در حالی که این پروژه نیز به همت خیرین و پرداخت سهم دانشگاه تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها از یک درصد ارزش افزوده تامین اعتبار می‌کند و بخشی از آن خیرساز و قسمت دیگر مربوط به منابع وزارت بهداشت است که به پروژه‌ها تخصیص می‌دهد که امیدواریم با پیگیری لازم بتوانیم بودجه‌های مدنظر برای این پروژه‌ها را جذب کنیم و شاهد سرعت بخشی به تکمیل این پروژه‌ها در حوزه بهداشت و درمان استان مرکزی باشیم.

امانی تصریح کرد: یکسری پروژه‌ها از بخش هزار متری سوله پالایش که از گذشته احداث شده بود نیز بازدید شد که برای فاز دوم آن در حال برنامه‌ریزی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌هایی برای بیمارستان روان‌پزشکی در حال انجام است، به طور کلی در سطح سوم مقداری با احتیاط عمل می‌کنیم که ضرری به پروژه‌های سطح اول و دوم نرسد .
 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار