معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: مصوبات سفر رییس‌جمهور به استان مرکزی پیگیری می شود.
کد خبر: ۱۰۹۵۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵ 07 March 2023

 

به گزارش تابناک مرکزی، محمد اسلامی در جریان سفر به استان مرکزی، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج)، با اشاره به اهداف سفر به این استان افزود: در جریان سفر به استان مرکزی، مصوبات سفر رییس‌جمهور به استان پیگیری می‌شود و همچنین نسبت به تعیین طرح‌ها و پروژه‌های جدیدی با هدف توسعه بخش‌ها و حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری خواهد شد.
وی یادآورشد: موضوع حائز اهمیت این است که استان مرکزی قطب صنعت کشور بوده و ظرفیت بسیار غنی و فاخری در اختیار دارد، همچنین سازمان انرژی اتمی ایران در گستره استان دارای تأسیسات بوده و نیز در حال دنبال کردن پروژه‌های توسعه‌ای هستیم. 
وی با اشاره به همکاری با ۱۰ تا ۱۵ موسسه و واحدهای صنعتی در استان مرکزی گفت: برای پیشبرد پروژه‌های سازمان انرژی اتمی ایران، تولید تجهیزاتی را به این مؤسسات و واحدهای صنعتی سفارش می‌دهیم که این مسئله نشان می‌دهد درجه اهمیت و ضرورت سرکشی مستمر و آگاهی از آخرین وضعیت میدانی پروژه‌ها تا چه اندازه مهم است و این روند باید افزایش یابد.
اسلامی با اشاره برداشته شدن گام‌های اجرایی سند راهبردی در افق ۲۰ ساله سازمان گفت: گام‌های اجرایی این سند برداشته شده و بیشترین سهم ما اکنون در توسعه زیرساخت‌های صنعتی با هدف توسعه نیروگاهی است و قطب صنعتی کشور در صنعت نیروگاهی می‌تواند دستاوردهای بزرگی داشته باشد .
وی با تأکید بر اینکه پیشران توسعه صنعتی کشور نیز این است که بتوان فناوری‌های نوین را در آن ظهور و بروز داد، بیان کرد: اکنون نیاز داریم تا قدرت طراحی مهندسی و قدرت فناوری سیستمی ما باید با فرایندهای صنعتی تلفیق شود تا بتوان از طریق ایجاد قابلیت طراحی مهندسی مشترک با شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، موجبات پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای سازمان را تسهیل و تسریع کرد.
اسلامی خاطرنشان کرد: باید با نگاه یکپارچه و فراگیر، فرایندها را دنبال کرد تا به یکپارچگی ساختار برنامه‌ها دست یابیم و به همین منظور برنامه ظرفیت‌سازی در استان مرکزی را دنبال می‌کنیم و یکی از اهداف مهم این سفر، اطمینان حاصل کردن از بستر مناسب برای ظهور و بروز رساندن قابلیت طراحی مهندسی است.
معاون رییس‌جمهور با تشکر از همراهی‌ها و مساعدت‌های دکتر مخلص الائمه، استاندار استان مرکزی گفت: از استاندار محترم استان مرکزی تشکر می‌کنیم زیرا ایشان از نخستین روزهای فعالیت خود در استان به این موضوع اهتمام داشته‌اند و امید است بتوان کمک کرد تا شرکت‌های بزرگ صنعتی در ریل پیشرفت و توسعه قرار گیرند و بدون دغدغه بتوانند کارهای خود را پیش ببرند .
اسلامی اظهار کرد: امروز با اقدامات صورت گرفته ، مشکل شرکت‌های صنعتی در زمینه عدم وجود سفارشات تولید، رفع شده و سفارش وجود دارد و باید در فرایند انطباق با قابلیت‌ها و استانداردها حرکت کنیم تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این شرکت‌ها و صنایع باشیم.  
گفتنی است معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران با همراهی برخی از معاونان سازمان، امروز شانزدهم اسفندماه به استان مرکزی سفر کرده و مصوبات سفر رییس‌جمهور به این استان را پیگیری کرده و از برخی پروژه‌ها بازدید می‌کند. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار