رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۱ واحد صنعتی راکد و تعطیل این استان از ابتدای امسال تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.
کد خبر: ۹۹۴۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴ 19 September 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، سعید جعفری کرهرودی افزود: واحدهای تولیدی مذکور سالیان گذشته به دلیل مشکلاتی نظیر فرسودگی ماشین آلات، نبود مواد اولیه، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردشگری از چرخه تولید کنار رفته بودند.
وی ادامه داد: با شناسایی این واحدها و عارضه‌یابی مشکلات آنها توسط نهادهای مسئول، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایت‌های لازم در این خصوص انجام و این واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و دست کم بیش از ۵۵۰ فرصت شغلی در استان مرکزی احیا شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: کمک به تامین مواد اولیه و تامین سرمایه در گردش با ارایه تسهیلات بانکی و جذب سرمایه گذاران جدید و حل اختلافات مدیریتی از جمله فعالیت هایی بوده که موجب بازگشت این واحدها به چرخه تولید شده است.
جعفری کرهرودی با بیان اینکه سال گذشته نیز ۱۵۹ واحد صنعتی راکد و تعطیل استان مرکزی به چرخه تولیدی بازگشتند، گفت: هم‌اکنون نیز ۱۸۳ واحد تولیدی تعطیل در این استان شناسایی و مقدمات بازگرداندن آنها به چرخه تولید فراهم شده است.
وی یادآورشد: بانک ها، دستگاه‌های خدمات رسان، اداره کل امور مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی و دادگستری استان نقش مهمی در احیای واحدهای تعطیل و راکد استان داشتند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار