مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: اعتبارات مناسبی برای تکمیل طرح های ورزشی استان مرکزی هدفگذاری شده است.
کد خبر: ۱۰۶۲۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰ 17 August 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، عابد حقدادی سه‌شنبه شب در نشست خبری با موضوعات کاروان اعزامی ورزشکاران و مربیان استان مرکزی در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، اولین دوره مسابقات مینی فوتبال روستایی ( جام برجام) و تجلیل از خبرنگاران ورزشی استان مرکزی در اراک افزود: تمام طرح های عمرانی ورزشی استان از اعتبارات اختصاص یافته سفر هیات دولت به استان مرکزی بهره مند می‌شوند.
وی یادآورشد:همچنین این میزان اعتبار برای طرح های نیمه تمام ورزشی تمام شهرستان های استان تعریف شده است.
وی افزود:۷۶ طرح نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد که برای تکمیل آن ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، اکنون ۴۱ طرح نیمه تمام عمرانی ورزشی اولویت دار که دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد هستند ‌که برای تکمیل این طرح ها باید اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال تزریق شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: سالن ورزشی چندمنظوره روستای خسروبیگ همچنین زمین چمن مصنوعی روستای چهرقان از توابع شهرستان کمیجان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت امسال بهره برداری می‌شود.
حقدادی ادامه داد: سال ۹۶ میزان سرانه فضای ورزشی استان ، ۸۱ صدم درصد شامل ۲۲ صدم درصد فضای سرپوشیده و ۵۹ صدم درصد فضای سرباز بود که با تعامل و هم افزایی خیرین همچنین همت این اداره کل ، میزان سرانه فضای ورزشی استان به ۹۸ درصد افزایش یافت و با بهره برداری از طرح های ورزشی هفته دولت در سطح استان این مهم به یک متر مربع می رسد.
حقدادی گفت: سمن‌های جوانان استان رشد خوبی داشته از سال ۹۵ با ۱۲ سمن فعالیت‌ها آغاز شد که بیشتر آنها در شهرستان‌های اراک و خنداب بود اما امروز در همه شهرستان‌های استان سمن‌های فعال وجود دارد.
وی یادآورشد: اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی در حوزه جوانان در بخش‌های مختلف دیگر از جمله مشارکت‌های اجتماعی جوانان، اوقات فراغت، رصد و پایش ازدواج و انجام آموزش‌های مختلف، فعالیت هویت آفرین و موضوعات حوزه فرهنگی، تلاش ویژه دارد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی ادامه داد: ۲ سند کاهش آسیب و کاهش طلاق در سال‌های گذشته در استان مرکزی تدوین شده بود و با وجود کارهای کارشناسی، کار زیاد ویافته‌های خوب، به دلیل برخی سلیقه‌ها کنار گذاشته شده بود و اخیرا بحث به روزرسانی این سندها از استاندار مرکزی درخواست شده و مقرر شده بخشی از اعتبارات این اداره به این مهم اختصاص یابد.
حقدادی اظهار داشت: پارسال، حدود ۱۶۴ سلسله کارگاه در حوزه سمن های جوانان استان مرکزی برگزار کردند.
وی گفت: ایجاد مراکز مشاوره یکی دیگر از وظایف حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان است که تعداد این مراکز از ۲ مرکز به هفت مرکز افزایش یافته است.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی ادامه داد: تمام معرفی شوندگان از دستگاه‌های حمایتی، خیریه‌ها و افراد محروم به صورت رایگان و نیم بها از این مراکز می‌توانند استفاده کنند.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی افزود: هفت خانه جوان استان در حوزه‌های مختلف فعال است اما این تعداد پاسخگوی نیاز جوانان استان نیست.
حقدادی گفت: یکی از طرح‌های ارزشمند در راستای اشتغال زایی طرح منش است که در این راستا، ۴۸ طرح را جوانان استان مرکزی ارایه کردند که ۱۳ طرح آن انتخاب و به عرضه در بازار رسیده و امید است از تبصره ۱۶ برای این طرح ها به ویژه برای سه طرح برتر تسهیلات خوبی در سال جاری اتخاذ شود.
وی اظهار داشت: کتاب سال جوانان یکی از رویدادهای مهم حوزه فرهنگی جوانان است که امید است در سال جاری نیز اجرا شود.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی افزود: با همکاری اتحادیه انجمن‌های دانش آموزی برنامه‌های خوبی برای بیانیه گام دوم انقلاب در حال انجام است که به طور قطع با توفیقات خوبی همراه می‌شود.
حقدادی اضافه کرد: در مجموع در حوزه جوانان این اداره کل، توفیقات خوبی در استان مرکزی کسب شده که امید است این مهم روز به روز افزایش یابد.
وی افزود: اداره کل ورزش وجوانان در حوزه‌های مختلف عملکردی، حوزه معاونت فرهنگی و امور جوانان، ورزش قهرمانی، ورزش حرفه‌ای، ورزش بانوان، آموزش وتوسعه فعالیت های ورزشی، احداث فضاهای ورزشی و نگهداری از این فضاها، تکالیفی را برعهده دارد که با جدیت تلاش می‌شود.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی افزود: در شرایط عادی و دور از کرونا در ۱۰ سال گذشته تا قبل از شرایط کرونایی، حدود ۷۰ تا ۸۱ ورزشکار سازمان یافته در ۵۱ هیات ورزشی در این استان فعالیت داشته است که بانوان در ۴۶ هیات آن فعال بوده‌اند.
حقدادی اظهار داشت: در بحث بازی‌های پارالمپیک اخیر، استان مرکزی چهار نماینده داشت که یکی از نمایندگان به دلیل مثبت شدن تست کرونا از رقابت‌ها باز ماند و سه نماینده حضور یافتند.
وی گفت: در رقابت‌های المپیک ناشنوایان نیز این استان هشت نماینده داشت که باز ۲ نماینده به دلیل مثبت شدن تست کرونا از رقابت‌ها باز مانند و تعداد نمایندگان این مسابقات به ۶ نماینده رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: در بحث ورزش همگانی و روستایی این استان سال‌ها است که جزو استان‌های برتر است.
حقدادی گفت: نخستین دوره مسابقات مینی فوتبال روستایی ( جام پرچم) استان فردا ( چهارشنبه) با حضور ۶۷۸ تیم و بیش از یک هزار ورزشکار آغاز می‌شود.
وی تاکید کرد: در راستای محرومیت زدایی، ۲۳۸ خانه روستایی استان مرکزی تجهیز شده و امسال تلاش است که این خانه‌ها به ۳۰۰ خانه روستایی افزایش یابد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی افزود: توجه به ورزش مسجد محور از دیگر برنامه‌ها است و در این راستا ۴۰ مسجد به تجهیزات ورزشی مجهز شده است.
حقدادی بیان کرد: تجهیز ۱۲ مرکز ترک اعتیاد به تجهیزات ورزشی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
وی عنوان کرد: در هیات پزشکی و ورزشی استان، خدمات خوبی ارایه شده و سعی شده در رویکرد حدید حمایت جدی‌تر و بهتری از قهرمانان داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: در بحث کمک مومنانه هیات‌های ورزشی کارنامه درخشانی دارند.
حقدادی اظهار داشت: بخش ورزش و جوانان ۸۰ درخواست تسهیلات کرونا داشتیم که ۱۰ میلیارد ریال درخواست شد و حدود ۷۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی گفت: صنایع استان مرکزی هم اکنون حمایت‌های خوبی از ورزش دارند که امید است روز به روز افزایش یابد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی اضافه کرد: تکمیل استخر پنج مرداد از بحث ماده ۲۷ و اعتبارات ملی در دست پیگیری است و تا پایان سال جاری به طور حتم تعیین تکلیف می‌شود.
معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی هم در این نشست گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۴ بانوی ورزشکار این استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند و ۱۲ نفر عضو تیم ملی هستند.
مهین علی بخشی افزود: ۲۴ تیم بانوان این استان در این مدت، به مسابقات کشوری اعزام شدند که ۲۰ مدال رنگین کسب کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار