رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگیری شخصی که با عنوان فروش سوالات آزمون آیین نامه ی رانندگی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می كرد، خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۱۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰ 15 August 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی،سرهنگ "احسان آنقی" در تشریح این خبر گفت: فضای شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام به مکانی برای بازارگرمی های مجازی و کلاهبرداری از افراد ساده و کم اطلاع تبدیل شده است و کلاهبرداران با عناوین مختلف سعی بر انجام اقدامات خرابكارانه و کسب درآمد نامشروع و نامتعارف دارند.
این مقام مسئول افزود:یکی از شیوه های کلاهبرداری، فروش سوالات آزمون های مختلف به خصوص سوالات آزمون آیین نامه رانندگی در صفحات اینستاگرامی و کانال های تلگرامی می باشد که کارشناسان مرکز پیشگیری از وقوع جرم پلیس فتا، به صورت فعال و پیشدستانه با این موضوع مبارزه می کنند.
سرهنگ آنقی یادآورشد: در پی برخورد با یکی از کانال های متقلب که به صورت گسترده اقدام به تبلیغات دروغین می کرد، اقدامات کارشناسان پلیس فتا برای شناسایی عامل اصلی این کلاهبرداری مجازی آغاز و سرانجام پس از بررسی های تخصصی، متهم اصلی شناسایی و پس از دستگیری به مراجع قضایی معرفی شد.
وی افزود:متهم در این شیوه با سوءاستفاده از افراد ناآگاه و درج پیام های جعلی رضایت کاربران سعی بر گمراه کردن افراد و دریافت مبالغ خرد و کلان در ازای سوالات آیین نامه موتور سیکلت و خودروهای سبک و سنگین می کرده است.
اين مقام انتظامي اظهار داشت:در هنگام مواجهه با مواردی از این قبیل که یقین بر کلاهبرداری در هم وطنان به وجود می آید، می توانند در تماس با کارشناسان مرکز فوریت های سایبری پلیس به شماره۰۹۶۳۸۰ در پیشگیری از خطرات مالی احتمالی برای کاربران فضای مجازی همکاری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار