شهردار اراک گفت: دومین رویداد سوگواره شعر عاشورایی کشور توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این کلان‌شهر برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۰۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳ 09 August 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، علیرضا کریمی، افزود: با توجه به استقبال خوب شاعران، مداحان و مدیحه‌سرایان بزرگ کشور از برگزاری اولین دوره سوگواره شعر عاشورایی، شهرداری اقدام به طراحی دومین دوره از این رویداد مذهبی با حضور بعضی از بزرگان حوزه شعر، ادب و مدیحه‌سرایی کشور در ماه محرم کرده است.
وی با اشاره به دومین سوگواره تعزیه شهر اراک، یادآورشد: اولین دوره از این سوگواره در سال‌های گذشته برگزار شده است و از آنجا که شهر اراک خاستگاه تعزیه به شمار می‌رود و بزرگترین گروه‌های تعزیه کشور در این کلان‌شهر فعالیت می‌کنند، امیدمی رود نمایش آئینی و تعزیه را با حضور پر شور شهروندان اجرا کنیم.
شهردار اراک با بیان اینکه کتابی ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع ماه محرم طراحی و تدوین شده است که در طول ایام ماه محرم در بین آنها توزیع می شود و در کنار آن گروهی از مربیان کودک در سطح بوستان‌ها، حسینیه‌ها و مساجد جهت تبیین این کتاب برای کودکان و نوجوانان آموزش‌هایی را ارائه و مسابقاتی را برگزار می کنند تا از این طریق برای ترویج فرهنگ کتاب و انتقال مفاهیم عاشورایی به کودکان و نوجوانان گام برداشته باشیم.
وی تاکید کرد: مسابقه عکاسی با موبایل با عنوان «جلوه‌های عاشورایی» ویژه شهروندان از دیگر رویدادهایی است که توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اراک ویژه تمام سنین نیز برگزار می شود و شهروندان می‌توانند در طول دهه اول ماه محرم، جلوه‌های عاشورایی، سوگواری و عزاداری در سطح جامعه و محله خود را به تصویر بکشند، با ارسال این تصاویر به مجموعه شهرداری، علاوه بر آنکه بانک تصاویر عاشورایی ایجاد می شود به بهترین عکس‌های دریافت شده نیز هدایای نفیسی اهدا می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار