مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از تصویب ۱۸ پروژه گردشگری دراولین جلسه گارگروه گردشگری استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰ 03 August 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، مصطفی مرزبان در جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به بررسی ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، افزود: ۱۸ پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده ۸۵۵ میلیارد تومان و اشتغال پیش‌بینی شده ۷۸۱ نفر در جلسه مطرح و تمامی طرح ها مورد تصویب قرار گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: در این جلسه کارگروه گردشگری استان با ۲۱ دستور، درخواست‌های صدور مجوز برای اجرای پروژه‌های گردشگری شامل احداث سفره‌خانه‌های سنتی، مجتمع‌های پذیرایی بین راهی، هتل، اقامتگاه بومگردی، محوطه گردشگری مورد بررسی اعضا جلسه قرار گرفت که با طرح‌های شهرستانهای خنداب (دو طرح)، کمیجان (یک طرح)، شازند (یک طرح)، محلات (یک طرح ) و ساوه(یک طرح)، دلیجان(سه طرح)، اراک(چهار طرح)، خمین (دو طرح)، تفرش(سه طرح) موافقت شد.
مرزبان ادامه داد: ۱۶ نفر از متقاضیان متقاضی تاسیسات گردشگری با املاک شخصی خود هستند و ۲ نفر از متقاضیان درخواست اراضی ملی دارند که تمامی درخواست ها در جلسه مصوب شد.
او یادآورشد: سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های گردشگری، ابتدا باید مجوز لازم را از کارگروه گردشگری استان بگیرند و برای این منظور زمینی را با کاربری مناسب معرفی کنند و در صورت شخصی بودن مالکیت زمین، حتما باید در کمیسیون‌های قانونی مطرح و کاربری گردشگری اخذ کنند، البته نکته حایز اهمیت در اجرای این پروژه‌های گردشگری مباحث زیست‌محیطی است که باید حتما در روند اجرای طرح مدنظر قرار گیرند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی این طرح‌ها هستیم گفت: با مطرح کردن این طرح‌ها در جلسات کار گروه گردشگری به دنبال محدود کردن طرح‌ها نیستم و هدف از بررسی آنها ساماندهی طرح‌ها با دستگاههای ذیربط است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار