رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک گفت: با پرداخت تسهیلات به۷۴ هنرمند صنایع‌دستی در شهرستان اراک که متقاضی تسهیلات خانگی بودند؛ بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در سال جاری از طریق بانکهای عامل پرداخت شده است.
کد خبر: ۱۰۲۳۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷ 19 January 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، محمدعلی آقازیارتی افزود:بیشترین سهم تسهیلات مشاغل خانگی نصیب هنرمندان صنایع دستی شده است و این موضوع بیانگر لزوم اهمیت حمایت از این قشر و تأثیر این بخش بر ایجاد اشتغال مؤثر و پایدار است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اراک یادآورشد: تعداد ۹۱ نفر از طریق سامانه رصد متقاضی تسهیلات خانگی بودند که ۷۴ نفر آنها واجد دریافت این تسهیلات بودندو بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از طریق بانکهای عامل به آنها پرداخت شده است.
آقازیارتی با اشاره به اینکه سهمیه جذب تسهیلات مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع دستی به دلیل پرداخت به موقع این تسهیلات افزایش خواهد یافت گفت: با توجه به مشکلات دو سال گذشته ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی نمایشگاه‌ها و لزوم حمایت از هنرمندان شاغل در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به ویژه در حوزه مشاغل خانگی و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در دستور کار قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار