کد خبر: ۱۰۲۳۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵ 19 January 2022

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر علیرضا کریمی به مناسبت ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک، با اشاره به تلاش شهرداری اراک برای کاهش آلودگی هوا افزود: شهرداری اراک در طول سال‌های اخیر اقدامات قابل توجهی برای حل مشکل آلودگی هوا انجام داده که اجرای پروژه‌هایی مانند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش اتوبوس‌های شهری و گازسوز کردن آنها، پردیس خودرویی، احداث تقاطع‌های غیرهمسطح، پارکینگ های طبقاتی، مسیر دوچرخه سواری و همچنین مطالعات دقیق طرح BRT در اراک از جمله این اقدامات بوده است.
وی درباره احداث مسیر دوچرخه سواری در شهر اراک، گفت: در چند سال اخیر ۳۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری احداث شده و اجرای ۳کیلومتر دیگر در پارک لاله واقع در بلوار قدس در دست اجراست و تا پایان سال جاری نیز این مسیر به ۳۵ کیلومتر می رسد.
وی ادامه داد:همچنین اجرای ۹ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری صنایع شهر اراک نیز در دستور کار قرار دارد که در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
دکتر کریمی، با اشاره به به سرانه۲۶/۸۲ مترمربعی فضای سبز شهر اراک به ازای هر نفر در سال ۱۴۰۰، افزود: فضای سبز و درختان ریه‌های تنفسی و اکسیژن ساز برای شهر به شمار می‌روند بنابراین مجموعه شهرداری اراک اجرای ۵۶۰ هکتار کمربند سبز و نیز جوان‌سازی جنگل‌های شهر اراک را در اولویت اقدامات و دستور کاری خود قرار داده و در سال جاری اجرای ۲۰ هکتار فضای سبز در کمربند سبز شهر(از منبع آب تا گردنه سیبک)، درختکاری پردیس کوهستان واقع در کوی امام علی(ع)، توسعه منطقه ۲۲۸ هکتاری جنگل کاری چقا برای جلوگیری از ورود ریزگردهای کویر میقان به شهر انجام شده است.
دکتر کریمی افزود: شهرداری اراک در احداث و توسعه فضای سبز شهری از گونه های گیاهی مقاوم به آب و هوای شهر اراک استفاده می کند.
شهردار اراک با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی ۲ هزار و ۲۷۶ تاکسی دوگانه‌سوز ، هزار و ۲۰۴ خودروی سواری در قالب تاکسی‌سرویس، ۸۸۱ خودروی تاکسی ویژه و همچنین ۱۵۳ خودروی ون در اراک مشغول خدمت به مردم هستند،یادآورشد:همچنین در این شهر ۱۶۰ دستگاه اتوبوس وجود دارد که نیمی از آن معادل ۸۰ دستگاه فعال است و اخیرا با مصوبه شورای اسلامی شهر، خرید چند دستگاه اتوبوس و میدل باس در دستور کار شهرداری قرار دارد و امید می رود تا پایان سال جاری، این مصوبه عملیاتی می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار