۱۳ آبان ماه نماد استکبار ستیزی ملت سرافراز ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:۱۳ آبان ماه یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک از آنها سند معتبری از روحیه استکبار ستیزی ملت غیور ایران زمین است.
کد خبر: ۱۱۳۵۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷ 03 November 2023

به گزارش تابناک مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار کرد:۱۳ آبان، روز نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است که در آن دستگیری و تبعید سلسه جنبان نهضت انقلاب اسلامی ایران در پی افشاگری و مخالفت با تصویب لایحه کاپیتولاسیون از سوی رژیم طاغوت، به منزله آتشی بود که در خرمن حاکمیت اهریمن افتاد.

امام جمعه اراک افزود: ملت هوشیار ایران اسلامی امسال نیز مانند سال‌های گذشته با اراده‌های پولادین و مصمم با گام هایی استوار و پابرجا به بلندای حقیقت با مشت‌های گره‌کرده فریاد استکبار ستیزی خود را به گوش جهانیان می‌رساند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با محکوم کردن جنایت رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، کرانه باختری، جنوب لبنان با ریختن بیش از ۲۵ هزار تن بمب بر سر مردم بی‌پناه غزه اظهار کرد: آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه که خود را مدعیان حقوق بشر و دموکراسی می‌دانند، از اسرائیل با این جنایت‌های وحشیانه حمایت می‌کنند.

امام جمعه اراک با گرامیداشت یاد شهدای روز دانش آموز، شهید فهمیده، چهار هزار کودک شهید غزه، بیش از ۱۰ هزار شهید غزه، شهید عجمیان، آرمان علی وردی، ۲۱۸ شهید فراجا استان و همه شهدای کشورهای اسلامی ادامه داد: پیوند با شهدا پیوندی ناگسستنی است و خیر جامعه در حمایت از شهدا و همراهی با خانواده شهدا است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه سخنان خود در خصوص رشد اقتصادی بیان کرد: با توجه به بررسی‌ها و آمارهای موجود، رشد اقتصادی سالیان گذشته کشور چندان چشمگیر نبوده و در برنامه هفتم توسعه رشد اقتصادی هشت درصدی پیش بینی شده که این مسئله برای تحقق، نیازمند برنامه‌ریزی میان مدت برای سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی خارجی و داخلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: تقویت وحدت ملی، توازن‌های اجتماعی سیاسی و اقتصادی و نقش‌آفرینی آحاد مردم در اهداف برنامه هفتم باید به خوبی دیده شود و در این رهگذر توصیه‌های مقام معظم رهبری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه برش استانی برنامه هفتم توسعه باید براساس ظرفیت‌های اقتصادی استان‌ها باشد، تاکید کرد: در صورت استفاده بهینه از ظرفیت‌های هر استان و برنامه‌ریزی‌های کارشناسی امکان دست‌یابی به رشد هشت درصدی وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار