تابناک: سامانه بارشی در روز شنبه در شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود. همچنین تا صبح شنبه به سبب استقرار توده هوای سرد، شاهد استمرار کاهش دما دراستان‌های واقع در نیمه شمالی خواهیم بود.
کد خبر: ۲۰۴۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۹ 31 March 2016

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از ایسنا، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی فعال بودن دو سامانه بارشی در نیمه شمالی و جنوبی کشور طی روزهای جمعه و شنبه خبر داد و گفت: همچنین از بعد از ظهر امروز و طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق، پدیده گردوغبار در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

احد وظیفه گفت: امروز در استان گیلان، غرب مازندران، برخی نقاط کرمان و روز جمعه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و نیمه شمالی اصفهان شاهد شدت باران هستیم. همچنین این سامانه در روز شنبه در شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود. همچنین تا صبح شنبه به سبب استقرار توده هوای سرد، شاهد استمرار کاهش دما دراستان‌های واقع در نیمه شمالی خواهیم بود.

وظیفه با بیان اینکه طی امروز و فردا در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه‌های شرقی البرز، وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج فارس و دریای خزر و روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج هستند. همچنین از بعد از ظهر امروز و طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق، پدیده گرد و غبار در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، هوای امروز پایتخت را کمی ابری در پاره‌ای نقاط وزش باد در بعدازظهر و افزایش ابر در اوایل شب با رگبار و رعد و برق و همراه با بارش برف در شهرهای شمالی عنوان کرد و گفت: حداکثر و حداقل دمای تهران امروز 16 و هفت درجه سانتی‌گراد است. همچنین روز جمعه شاهد آسمان ابری درپاره ای نقاط همراه با رعد و برق و بارش و وزش باد و در شهرهای شمالی بارش برف و در بعدازظهر کاهش ابر در تهران خواهیم بود و حداکثر دما در این روز 10 و حداقل آن چهار درجه سانتی‌گراد است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار