حل مشکلات کشور با سرپنجه تدبیر و اندیشه ایرانی مهمترین آرمان شهید رئیسی است

امام جمعه ساوه گفت: شهید آیت الله رئیسی باور داشت مسایل کشور به سرپنجه تدبیر ایرانی و همراه با یارانی که خیلی از آنان را از بین جوانان مؤمن و انقلابی انتخاب کرده بود، می‌تواند کار را به سرمنزل مقصود ببرد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۹ 24 May 2024

به گزارش تابناک مرکزی،حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان، اظهار کرد: مردم در این سال‌ها با سه وجهه شهید جمهور مواجه شدند که یکی آقای رئیسی در مناظرات ریاست جمهوری با شخصیتی نجیب، آرام، کاظم الغیظ و حلیم که هرچه به او طعنه و تهمت می‌زدند، عملا تقوا را رعایت می‌کرد و به مخاطبین خود رعایت تقوا را سفارش می‌کرد.

وی افزود: رفتار شهید رئیسی در ایام انتخابات و مناظرات ریاست جمهوری یادآور صبر و شکیبایی این شهید در آن فضای مناظراتی، نشانه حُریت، مروت، فتوت و جوانمردی بود.

امام جمعه ساوه ادامه داد: شهید رئیسی، رجایی‌گونه نشان داد که این جایگاه، در موقعیت و در روابط او هیچ تاثیری نگذاشته، بلکه او متواضع‌تر و صمیمی‌تر شده بود.

حجت الاسلام رحیمی گفت: شهید جمهور شخصیتی بسیار قوی، فعال، بانشاط و سرشار از امید بود که احساس می‌کرد مسایل کشور به سرپنجه تدبیر ایرانی و همراه با یارانی که خیلی از آنان را از بین جوانان مؤمن و انقلابی انتخاب کرده بود، می‌تواند کار را به سرمنزل مقصود ببرد.

وی افزود: این شهید بزرگوار خیلی امیدها را برانگیخته بود که با همت این مرد الهی و همکاران خوبی که انتخاب کرده بود، بتواند با سایر نهادها، کشور را در زمان نزدیک‌تری به مقاصد عالی برساند.

خطیب جمعه ساوه اضافه کرد: شهید به استادش شهید بهشتی اقتدا کرده بود.

امام جمعه ساوه بیان کرد: سفرهای استانی، شهرستانی و حتی روستایی و محلی و در دیدارهای عمومی، از نقاط نورانی و درخشان کارنامه شهید رئیسی بود، به طوریکه ۴۷ سفر استانی در ۳۳ ماه، آمار حیرت‌آوری برای عالی‌ترین مقام اجرایی کشور است.

وی افزود: خدمت به مردم، گره‌گشایی از کار مردم، شاد کردن دل مردم و پیش بردن امور مردم، واقعا دغدغه شبانه روز این سید آسمانی بود و به بیان زیبا و شیوای رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیتشان «برای او صلاح و رضایت مردم که حاکی از رضایت الهی است بر همه چیز ترجیح داشت».

امام جمعه ساوه گفت: شهید رئیسی، فقط محبوب ملت ایران نبود، او محبوب الملل و محترم الدُوَل بود و با خبر شهادت آیت‌الله رئیسی و سایر شهدای خدمت، چند کشور مثل ترکیه، هند، پاکستان، لبنان، عراق، سوریه و کوبا در کشورهای خود عزای عمومی اعلام کردند و پرچم کشورشان را به حالت نیمه افراشته درآوردند و یک سوم کشورهای دنیا با صدور پیام تسلیت و واکنشی، عزاداری خود را نشان نشان دادند.

حجت الاسلام رحیمی همچنین از برگزاری مراسمات بزرگداشت شهدای خدمت تشکر کرد و افزود: لازم است مردم ساوه با شور و شعور خاص در شب هفت این شهدا که در روز شنبه پنجم خردادماه همزمان با نماز جماعت مغرب و عشا با سخنرانی حجت الاسلام عالی در مسجد انقلاب برگزار می گردد حضور به هم رسانند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار