افزایش تولید و استفاده از ظرفیت دانش‌بینان، راهکار مقابله با تورم و گرانی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:افزایش تولید و استفاده از ظرفیت دانش‌بینان، راهکار مقابله با تورم و گرانی است که باید برنامه‌ریزی منسجم در این خصوص صورت گیرد.
کد خبر: ۱۰۸۹۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷ 27 January 2023

 

به گزارش تابناک مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی» در خطبه‌های نماز جمعه اراک، افزود: انتظار است دولت در همه بخش‌های کشور با جدیت بیشتری گام بردارد و با قدرت و کیفیت بیشتری به مردم خدمت کند و به موضوع افزایش بهره‌وری نیز بیش از پیش توجه کند.
امام جمعه اراک گفت: کارنامه انقلاب اسلامی در ۴۳ سال اخیر با وجود مشکلات و دسیسه‌های مختلف دشمنان قابل قبول و درخشان است و همه باید پای آرمان‌های امام و شهدا بمانند و برای کسب موفقیت‌های بیشتر، این نظام را بیش از پیش حمایت کنند.
وی با بیان اینکه این کارنامه در همه بخش‌ها از جمله بهداشت، آموزش، عمران، نظامی و اقتصادی مورد قبول است اضافه کرد: ۴۷ درصد از جمعیت کشور پیش از پیروزی انقلاب اسلامی باسواد بودند و اکنون، این شاخص به ۹۲ درصد جمعیت باسواد در سطح دانشگاهی رسیده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: اکنون سه میلیون دانشجو در کشور به تحصیل اشتغال دارند، درحالیکه قبل از انقلاب، این آمار ۱۶۰ هزار نفر بود.
آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ۱۰ تا ۱۲ هزار مگاوات برق در کشور تولید می‌شد و اکنون ۵۹ هزار مگاوات در شبانه‌روز برق به شبکه تزریق می‌شود.
وی بیان کرد: ۲۱۳ هزار انشعاب گاز در قبل از انقلاب وجود داشت اما اکنون ۱۲ میلیون انشعاب گاز وجود دارد و مصرف شبانه‌روز این انرژی در کشور، ۶۵۶ میلیون مترمکعب است.
امام جمعه اراک اضافه کرد: شبکه زرین گازرسانی در کشور بی‌نظیر است و باید از این نعمت خدادادی به شکل مطلوب و بهینه استفاده شود.
وی توضیح داد: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بهداشت و درمان کشور وضعیت نامطلوبی داشت و از ظرفیت هفت تا هشت‌هزار پزشک خارجی استفاده می‌شد اما اکنون بهداشت و درمان در کشور متحول شده و در دنیا حرف برای گفتن بسیار دارد.
آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: باید جایگاه ایران در قبل از انقلاب و دستاوردهای کسب شده ۴۳ ساله گذشته بیشتر به جامعه بیان شود و برنامه‌های آتی نیز به روشنی ترسیم شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: نظام ستم‌شاهی در پنج سال آخر عمر خود با افزایش قیمت نفت، ۹۶ میلیارد دلار فروش داشت اما مشخص نبود این درآمد کجا هزینه می‌شود زیرا در آن سال‌ها تحریم نبود و پول نفت وارد کشور می‌شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به توهین اخیر به مقدسات اشاره کرد و بیان کرد: این توهین نشان دهنده ضعف و عجز دشمنان است زیرا آنان منطق لازم برای مقابله را ندارند، بنابراین به ناسزاگویی و توهین متوسل شده‌اند.
امام جمعه اراک گفت: آزادی در غرب برابر است با توهین به مقدسات دیگر ادیان، که این مفهوم در نظر آنان، خالی از اشکال است.
آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: دشمنان اسلام ستیز هستند اما ملت‌های مسلمان جهان با قدرت از مقدسات خود حمایت می‌کنند و اجازه نمی‌دهد منافع ملی و اقتدارشان دچار خدشه شود.
نمازگزاران اراکی پس از اقامه نمازجمعه، با سردادن شعارهایی، اقدام هتاکان به قرآن کریم را محکوم کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار