نماینده ولی فقیه در استان مرکزی :
روز جمهوری اسلامی تجلی عزم راسخ مردم درتعیین سرنوشت کشور است

به گزارش تابناک مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی با صدور بیانیه‌ای روز جمهوری اسلامی را نمادی ماندگار از مردم سالاری در ایران اسلامی اعلام کرد وافزود: مردم مومن و فهیم ایران در ۱۲ فروردین سال ۵۸ بلوغ سیاسی خود را با آرای قاطع به جمهوری اسلامی نشان دادند و انقلاب اسلامی را که نوید بخش گسترش حکومت عدل است، تایید کردند.
در ادامه این بیانیه آمده است: در چنین روزی ملت سلحشور، مومن و انقلابی ایران اسلامی با حضور در پای صندوق های رای خط بطلان بر نقشه‌های شوم دشمنان کشیدند و مسیری را که امام راحل برای ملت ترسیم کرد با جان و دل پذیرفتند.
در ادامه این بیانیه آمده است: با گذشت ۴۱ سال ملت از عمر با عزت نظام جمهوری اسلامی ملت همیشه در صحنه همچنان بر اصول و مبانی انقلابشان ایستاده‌اند و با وجود تحریم‌ها و فشار اقتصادی تا پای جان از آن صیانت می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ۱۲ فروردین نشان از روحیه استقلال طلبی و آزادی‌خواهی ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی است که با رای اکثریت قاطع مردم در قالب همه‌پرسی ظهور یافت.
در ادامه این بیانیه آمده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی ملت بادرایت و انقلابی به پیروزی رسید و راهش را در سایه حمایت مردم ادامه داده و موفقیت و گام های مهمی را به یادگار گذاشته است.

۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ اولین همه پرسی در نقاط مختلف ایران برگزار شد که در آن بیش ۹۸ و ۲ صدم درصد از مردم به نظام جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و این روز از سوی امام خمینی(ره) به نام روز جمهوری اسلامی نامگذاری شد.