مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:
پرونده مسکن مهر ۲۰ اسفند بسته می‌شود/ ثبت‌نام ۱۹۹۱ نفر در مرحله نخست طرح اقدام ملی مسکن/ ۶۰۰۰ واحد ظرفیت شناسایی‌شده برای مرحله دوم
مرزبان
احمد مرزبان، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به این‌که سهمیه ابلاغی استان مرکزی ۲۰ هزار و ۸۹۰ واحد است، گفت: ۱۲ هزار از این تعداد مربوط به شهر‌های جدید امیرکبیر و مهاجران و هشت هزار و ۸۹۰ واحد نیز مربوط به کلان‌شهر اراک و سایر شهر‌های استان است.
وی افزود: در مرحله اول طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در استان مرکزی هزار و ۹۹۱ نفر برای خانه‌دار شدن از این طریق ثبت‌نام کرده‌اند و در حال حاضر ظرفیت شناسایی‌شده برای ثبت‌نام فاز‌های بعدی این طرح در استان نیز شش هزار و ۳۳ واحد است و به دنبال شناسایی سایر زمین‌هایمان در سطح استان هستیم و این عدد افزایش خواهد یافت.

 زمین ساخت ۲۱۲۸ واحد مسکونی در اختیار بنیاد مسکن و کمیته امداد قرار می‌گیرد

مرزبان در خصوص میزان زمین‌های آماده‌شده برای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در این استان نیز گفت: تاکنون در دو قسمت نسبت به واگذاری زمین اقدام کرده‌ایم و در این راستا ۱۱۶ هزار و ۳۶۵ مترمربع زمین به استعداد ساخت هزار و ۵۰۳ واحد مسکونی برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۳۵ هزار مترمربع زمین به استعداد ساخت ۶۲۵ واحد مسکونی نیز برای کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظر گرفته‌ایم.

۲۰ اسفند پایان پروژه مسکن مهر استان

وی در خصوص مسکن مهر استان مرکزی نیز گفت: از مجموع ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر استان، ۲۳ هزار و ۱۹۷ واحد در شهر‌های بالای ۲۵ هزار نفر تکمیل و به مالکان تحویل داده شده است. در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر نیز از مجموع ۹ هزار و ۳۲۶ واحد مسکونی تعداد هشت هزار و ۵۹۹ واحد تحویل داده شده است و در شهر‌های جدید امیرکبیر و مهاجران نیز دو هزار و ۶۵۵ واحد، دو هزار و ۵۳۸ واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان این‌که در مجموع حدود ۳۸ هزار واحد تحویل داده شده است، خاطرنشان کرد: تعدادی از تعاونی‌های استان نیز مشکل حقوقی داشتند که پیشرفت فیزیکی آن‌ها کمتر از ۱۰ درصد بود. موضوعات حقوقی این واحد‌ها را نیز پیگیری کرده‌ایم. در مجموع در استان مرکزی فقط ۷۲ واحد مسکن مهر باقی‌مانده است که امیدواریم تا ۲۰ اسفندماه پرونده مسکن مهر استان بسته و جشن اختتامیه آن برگزار شود.