امام جمعه تفرش:
مکانیزم ماشه بار دیگر بدعهدی ودشمنی اروپاییان را اثبات کرد

به گزارش تابناک مرکزی، حجت الاسلام میرزایی درخطبه های نماز جمعه تفرش ، در خطبه اول نماز با دعوت مردم به تقوای الهی، صفت رحم و عاطفه را به عنوان صفت کمال انسانی حتی در رابطه با دشمنان معرفی کرد وافزود:
روزهای سرنوشت سازی که پشت سر می گذاریم، میدان آزمایش جدیدی را برای مردم سرافراز ایران اسلامی، از پس چهل سال فراز و فرود رقم زده است.
وی یاد آورشد: شیطان اکبر، چنین طراحی کرده است که برای خاموش کردن ندای حق طلبی در سکوت ظلمانی حاکم بر جهان مرعوب شده، علاوه بر هجمه ی نظامی و فرهنگی و اقتصادی، هجمه ی رسانه ای را به عنوان آخرین تیر در ترکش به کار گیرد، تا روحیه ی استکبارستیز بناکنندگان تمدن نوین اسلامی را خرد کند.
وی اظهارداشت: امپراطوری رسانه ای دشمن، تلاش کرد از ترور زبونانه و حقیرانه ی قهرمان و مرد فاتح محور مقاومت، تصویرسازی کند، تا نیت و رفتار پلشت خود را موجه جلوه دهد و همزمان، با چنگ و دندان نشان دادن، عملیات مرعوب سازی را در دستور کار قرار داد.
حجت الاسلام میرزایی افزود: برگزاری تشییع و تجلیلی شگفتی ساز و منحصربه فرد در تاریخ بشریت، رفراندومی دشمن شکن برای گفتمان مقاومت رقم زد، آنچنان که هیچ هجمه ی رسانه ای، قادر به کنترل و تقلیل امواج آگاهی بخش حضور معنی دار مردمی نشد.
وی اضافه کرد: متعاقب این پیروزی راهبردی و نقطه ی عطف سرمایه ساز، سیلی دشمن شکن موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هیمنه و ابهت پوشالی اشغالگران آمریکایی، تمام توان رسانه ای دشمن را به میدان آورد، تا با کوچک انگاری و سانسور، از بازتاب وسیع تحقیر و خفتی که متحمل شدند، بکاهد و بوق های تبلیغاتی استکبار، مترصد فرصتی بودند که از نقش آفرینان تاریخ ساز این عرصه، انتقام بگیرند. از این رو، اشتباه انسانی و فنی پدافند هوایی که در شرایط جنگی و حساس مقابله با تحرکات احتمالی دولت تروریست آمریکا رخ داد و موجب جان باختن گروهی از هموطنان عزیز و برخی اتباع دیگر کشورها شد وبرای چنین نیت شومی هدفگذاری شد.
حجه السلام میرزایی ضمن عرض تسلیت مجدد و اظهار همدردی عمیق با داغ دیدگان و خانواده های ایرانی و غیر ایرانی که عزیزانشان را در این حادثه ی دلخراش از دست دادند، افزود:
قلب سلیمی از عمق این فاجعه ی تلخ و دردآور متأثر است، در خصوص حادثه، مواجهه ی صریح و صادقانه ی ستاد کل نیروهای مسلح را در کنار برخورد قانونی با مسببان قاصر یا مقصر، التیام بخش و مسئولانه می داند، اما پر واضح است که هجمه به سردار افتخارآفرینی که از جبهه ی نبرد موشکی با آمریکای پرمدعا، پیروزمندانه بازگشته و تنها چند روز از مواجهه ی عزت آفرین، مقتدرانه و دشمن شکنش گذشته است، تکمیل سناریوی آمریکایی تلقی می شود، با این هدف که با ترور شخصیت، فرمانده ی توانمند و خدوم نیروی هوا فضای سپاه را از میدان خارج کند.
امام جمعه تفرش یادآور شد: امثال سردار حاجی زاده، حاج قاسم های زنده ای هستند که مردم انقلابی اجازه نخواهند داد کشور از ظرفیت کم نظیرشان محروم شود و فضای اتحاد و انسجام روحیه بخش، امیدآفرین و پیش برنده ای که به برکت خون ریخته شده در آن " شهادت بزرگ " بر کشور حکم فرما شد، آسیب ببیند.
وی ادامه داد: اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ظرف چهل سال گذشته، چهل و یک هزار شهید تقدیم میهن اسلامی کرده و در کنار ارتش پر افتخار جمهوری اسلامی، امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان آورده است، در توطئه ای شوم، آماج حملات کینه توزانه ی عده ای معاند قرار می گیرد و خدمات بی نظیرش در عرصه ی خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی و امداد و نجات و بومی سازی فناوری های پیشرفته، نادیده انگاشته می شود و نقش بی بدیل این نیروی مخلص در برقراری امنیت پرواز در سه دهه ی گذشته نادیده انگاشته می شود و فضای مجازی و رسانه ای، آلوده به تیرهای زهرآگین حقد و کینه ی آمریکا و مزدوران داخلی و خارجی او می شود، باید ریشه ی ماجرا را شناخت و کانون اصلی این جوسازی های مسموم را جستجو کرد.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه البته مردم غیور، به شایستگی ریشه ی دروغ پراکنی و تزویر را می شناسید گفت: در تاریخ این مرز و بوم، منفورتر و فریب کارتر از دولت انگلیس سراغ نداریم و در شرایطی که سفیر جسور این دولت استعماری، به صورت میدانی و مستقیم صحنه گردان فتنه می شود و پس از رسوایی، به جای عذرخواهی رسمی، طلبکارانه، وقاحت دولت متبوعش را به رخ می کشد، رشته ی این دور تلاش دشمنان هم، برای ایجاد ناامنی، با هوشیاری آحاد مردم شریف خواهد گسست و ناکام خواهد ماند.
حجتالسلام میرزایی از فرماندهان سلحشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ویژه سردار سلامی و سردار حاجی زاده که متواضعانه و اخلاق مدارانه، در رثای این واقعه ی تکان دهنده و اسفناک، آرزوی مرگ کردند، مجدانه خواست که در کنار قبول مسئولیت و پیگیری کشف دلایل بروز خطای فنی و انسانی و اعمال قانون، در این تجربه ی تلخ متوقف نشوند (که نخواهند شد)و با صلابت و مستحکم، همچون گذشته خار چشم دشمنان باشند و البته خوا هند بود و در
دفاع از امنیت این مرز و بوم و در پشتیبانی از محور مقاومت در عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جهاد شبانه روزی خود را ادامه دهند و سرمایه ی اعتماد مردم فهیم و وفادار و روحانیت انقلابی و دعای خیر رهبر عزیزتر از جانمان(مدظله العالی) را پشت و پناه خود بدانند.
وی تاکید کرد: امید می رود زنجیره ی خفت و خواری دشمنان ایران و اسلام، با تدابیر داهیانه ی فرمانده معظم کل قوا و همت والای رزمندگان، به انقلاب مهدی موعود(ارواحنالتراب مقدمه الفداء) متصل شود.
رئیس ستاد امر به معروف شهرستان با اشاره به حادثه سیل جنوب شرق کشور گفت: مردم سیل زده و محروم جنوب کشور نیازمند کمک هستند و شهرستان تفرش همراه با همه مردم ایران اسلامی به کمک آنها می شتابند.
وی از همه مردم برای حضور در راهپیمایی اعلام حمایت و تشکر از زحمات سپاه و عملیات پیروزمندانه موشک باران منطقه عین الاسد برای بعد از نماز جمعه دعوت کرد.