رئیس کمیسیون آموزش مجلس به استان مرکزی سفر می کند

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از ایرنا، سید علی‌ آقازاده در نشست شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی که در محل استانداری مرکزی برگزار شد گفت: استان مرکزی در روزهای 30 آبان ماه و اول آذرماه امسال میزبان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون است.

آقازاده بیان کرد: در راستای این سفر دبیر کمیسیون آموزش عالی فردا (یکشنبه) به استان مرکزی سفر می کند.

وی اظهار داشت: همه باید تلاش کنند تا استان مرکزی در این سفر میزبان خوبی برای رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون باشد و انتظار است مجمع نمایندگان این استان نیز در این سفر میهمانان را همراهی کنند.

استاندار مرکزی افزود: روسای دانشگاه‌ها تا فردا (یکشنبه) موارد مورد نظر را در خصوص این سفر را جمع بندی و به دبیرخانه استانداری مرکزی واقع در دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی ارسال کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: حضور کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در استان‌ها فرصت مناسبی است که باید از آن به نحو شایسته بهره برد.

علی اکبر کریمی افزود: نباید انتظار رفع همه مشکلات را در این سفر داشت و باید برنامه ریزی اصولی برای اولویت مشکلات مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در سفر دکتر عارف و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی باید مواردی که در حیطه اختیارات مجلس است دنبال کرد و به نظر می رسد دانشگاه‌های این استان باید تمام مسایل و مشکلات را مشخص کنند و چند موضوع و مشکل اساسی در حوزه آموزش عالی برجسته شود تا بتوان نیازهای مورد نیاز را دنبال کرد.

کریمی تصریح کرد: پس از پایان سفر 2 روزه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون، نشستی نیز به منظور پیگیری مسائل و مشکلات استان مرکزی تشکیل می شود.

وی گفت: باید تمام نامه نگاری‌ها در خطاب به رئیس کمیسیون باشد تا پیگیری آن با کمترین مشکل انجام شود و در ادامه با دریافت نظر وزرا در کمیسیون بتوان تصمیمات مهمی برای استان مرکزی اتخاذ کرد.

انتهای پیام/