مدیر آموزش و پرورش ساوه از رشد ۹۷ درصد نرخ باسوادی در سال ۹۹ در سطح این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۹۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰ 11 September 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی،ابراهیم فراشیانی به مناسبت سالروز جهانی سوادآموزی در جمع خبرنگاران افزود: آموز‏ش مهارت‌های رایانه‌ای و تنوع‌بخشی به شیوه‌‏های سوادآموزی در دستور کار اداره سوادآموزی است.
وی یادآورشد:از دستاوردهای مهم نهضت سوادآموزی در شهرستان ساوه می توان به ثبت نام ۴۴۳ نفر سوادآموز ایرانی و اتباع در دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد برشمرد که از این تعداد ۲۲۰ نفر در آزمون قبول شده اند و منجر به افزایش درصد باسوادی از ۶.۹۵ درصد در سال ۱۳۹۵ به بیش از ۹۷ درصد در سال ۱۳۹۹ شده است.
وی گفت: آموز‏ش مهارت‌های رایانه‌ای، تنوع‌بخشی به شیوه‌‏های سوادآموزی از جمله آموزش از طریق تبلت و تلویزیون، اداره مرکز یادگیری محلی با مشارکت اداره زندان با هدف ترویج آموزش‏‌های مهارتی و حقوق شهروندی و آموزش اتباع خارجی از جمله فعالیت های سال ۹۹ اداره سوادآموزی است و امید می رود که این توفیقات ارزشمند همچنان تداوم داشته باشد.
مدیر آموزش و پرورش ساوه گفت: سوادآموزی یکی از مؤلفه‌های اساسی تعالی‌بخش ادیان آسمانی به ویژه دین مبین اسلام و آغازی بر حرکت انسان‌ها در راستای بهبود زندگی و از حقوق اولیه‏ بشر است.
وی ادامه داد: روز جهانی سوادآموزی، نماد اراده تمامی کشورها در مقابله و مبارزه با جهل و نادانی و آگاه‌سازی آحاد مردم نسبت به راه‌های رشد و بالندگی و حفظ و حراست از کرامت انسانی است که در سال ۲۰۲۱ به عنوان «سوادآموزی برای بهبود شرایط با محوریت انسان، کاهش فاصله دیجیتالی» نامگذاری شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه ادامه داد: سازمان سوادآموزی دارای پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد است و مجموع سازمان یافته ای از داده‌های ثبتی در خصوص سوابق تحصیلی افراد می باشد که با بهره‌گیری از بانک های اطلاعاتی معتبر و قابل استفاده کشور گردآوری، پالایش و پردازش شده است و برای استفاده به صورت یکپارچه ذخیره سازی، نگهداری و در سامانه اطلاعاتی بروز رسانی می شود.
فراشیانی افزود: پایگاه ثبتی سطح سواد، نقطه شروع ثبت فعالیت های آموزشی و تشکیل کلاس های سوادآموزی است و تمام افرادی که متقاضی شرکت در فعالیت های سوادآموزی هستند باید از سامانه جامع سوادآموزی استعلام شوند.
وی یادآورشد: فرایند استعلام افراد به منظور تعیین سواد و وضعیت دانش آموز بودن فرد متقاضی است و با استفاده از سامانه سوادآموزی و توسط اداره سوادآموزی انجام می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار