رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از آغاز واکسیناسیون کرونا افراد بالای ۵۵ سال یعنی متولدین ۱۳۴۵ به قبل خبر داد.
کد خبر: ۹۸۱۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴ 27 July 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان درباره واکسیناسیون گروه های هدف، افزود: از روز سه شنبه مورخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰، کلیه افراد ۶۰_۵۵ اراکی می توانند با در دست داشتن کارت ملی به یکی از ۴ مراکز واکسیناسیون (ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی اراک سالن ورزشی شهید ساکی، سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی، سومین مرکز تزریق واکسن واقع در انتهای خیابان قائم مقام، جنب استخر شهرداری و مرکز تجمیعی مصلی بیت المقدس اراک)، مراجعه کرده و واکسن دُز اول خود را دریافت کنند.
وی یادآورشد: در شهرستان های استان مرکزی نیز افراد بالای ۵۵ سال با مراجعه به مراکز واکسیناسیون تعیین شده نسبت به انجام این امر مهم اقدام کنند.
وی یادآورشد: افرادی که بر اساس تاریخ ثبت شده در کارت واکسیناسیون، زمان تزریق دُز دوم واکسن آسترازنکا آن ها فرا رسیده است، همچنان می توانند به مصلی بیت المقدس اراک (درب میدان البرز) مراجعه کرده و دُز یادآور واکسن خود را دریافت کنند.
متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: با وجود اینکه چهارم مردادماه، آخرین فرصت مراجعه افراد بالای ۶۰ به منظور دریافت واکسن بود، مجدداً این فرصت تمدید شده است و این گروه سنی هر چه سریعتر به مراکز مربوطه مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.
وی ادامه داد: تا تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۲۱۴۶۶۳ دُز واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی اراک شده که از این تعداد ۱۵۱۴۸۹ دُز نوبت اول و ۶۳۱۷۴ دُز نوبت دوم بوده اند و در مجموع حدود ۸۲/۲ درصد آن تزریق شده است.
وی در ادامه آمار دُز واکسن تزریق شده را در نوبت های اول و دوم به تفکیک بیان کرد و گفت: تاکنون از میان تعداد واکسن های تحویل گرفته شده، ۱۷۶۴۰۶ دُز واکسن در دو نوبت به افراد بر اساس اولویت بندی تزریق شده است به طوریکه ۱۲۶۴۷۱ دُز در نوبت اول و ۴۹۹۳۵ دُز در نوبت دوم بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک پیروزی بر کرونا را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون دانست و از همشهریان تقاضا کرد که در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی به دنبال واکسینه کردن خود باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار