رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت : طبق اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان مرکزی، در مورخ ۱۴ فروردین، اراک قرمز شده است .
کد خبر: ۹۵۲۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷ 03 April 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود : متاسفانه علی رغم تذکرات مکرر مسئولان بهداشت و درمان، برای اجتناب از دورهمی ها، مسافرت ها و دید و بازدید های نوروزی، برخی از هموطنان با شوخی گرفتن این موضوع ، هیزم بر آتش کرونا انداخته و مجددا آن را برافروختند .
وی تاکید کرد : موج چهارم کرونا رسما آغاز شده و از حالا به بعد باید به فکر کنترل آن و کاهش تعداد مبتلایان و مرگ و میرها بود، آن هم در شرایطی که کادر بهداشت و درمان به شدت خسته و ناتوان شده اند و می شد مردم با رعایت پروتکل ها آن ها را کمک کنند .
دکتر جمالیان یادآورشد : بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک به عنوان سانتر کرونا چندین و چند ماه است که با کرونا دست به گریبان است اما پیش بینی می کنیم با شیب تندی که این بیماری در روزهای اخیر گرفته،این مرکز درمانی تکمیل ظرفیت شود .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: با توجه به حجم تردد ها و میزان بالای آن در روزهای گذشته به خصوص در ایام نوروز، پیش بینی می کنیم، این میزان در روزهای آینده به شدت افزایش یابد .
وی با اشاره به اینکه، اراک در روزهای پیش رو، روزهای سختی را خواهد داشت، از همه ی مردم خواست تا به خاطر سلامتی خود و عزیزانشان و البته کمک به کادر درمان، پروتکل ها و ابلاغیه هایی که مسئولین اعلام می کنند، توجه کرده و آنها را اجرا کنند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت : در آخرین اعلام وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان، شهرستان های خمین، ساوه،آشتیان و زرندیه نیز در وضعیت نارنجی و لب مرز قرار دارند و هر لحظه ممکن است، قرمز شوند .
دکتر جمالیان افزود : مابقی شهرستان ها نیز در وضعیت زرد و بسیار حساس و شکننده قرار دارند و ممکن است در صورت عدم همکاری مردم آن مناطق در اعلامیه ای بعدی وضعیت شان تغییر کند .
وی از مردم استان خواست برای گذر از این بحران و موج، ضمن توجه به توصیه مسئولین ، شیوه نامه های بهداشتی، زدن ماست و عدم حضور در اجتماعات را با جدیت هر چه بیشتر اجرا کنند تا از این پیک نیز به سلامت عبور کنیم .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار