مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: در جانمایی نخست طرح ۷۰ هکتاری الحاقی به محدوده شهری اراک متعلق به اوقاف، ساخت هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی پیش بینی شده است که تلاش همه دستگاههای اجرایی استان را درانجام این مهم می طلبد.
کد خبر: ۹۴۲۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰ 22 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی،احمد مرزبان در هشتاد وهفتمین جلسه شورای مسکن استان مرکزی بااشاره به بررسی طرح ۷۰ هکتاری الحاقی به طرح اقدام ملی مسکن شهر اراک افزود: سهم استان مرکزی از طرح اقدام مسکن ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد می باشد که ۱۲هزار و ۴۰۰ واحد آن برای شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران، دو هزار و ۸۴۱ واحد مربوط به بازآفرینی شهری، دو هزار و ۳۸ واحد مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر وبرای چهار هزار و ۱۱ واحد از سوی سازمان ملی زمین و مسکن تامین زمین صورت پذیرفته است.
وی یادآورشد: در اجرای این طرح ملی در شهر اراک ۹ هزار و ۸۶۴ نفر ثبت نام اولیه کردند که ۵ هزارو ۲۰۰ نفر از آنان پس از پالایش واجدشرایط شناخته شده و یک هزار و ۸۵۰ نفر در ۲ طرح شهرک کوثر و طرح ۲۴هکتاری کوی شهید سلیمانی(انتهای هپکو) واریز وجه داشته اند.
وی اظهار داشت: در شهرستان ساوه نیز ۵ هزار و ۲۲۸ متقاضی ثبت نام انجام داده که ۲ هزار و ۶۰۰ نفر پس از پالایش، واجد شرایط شدند و تاکنون برای یک هزار و ۸۴۸ نفر تامین زمین شده است.
مرزبان درباره طرح کوی شهید سلیمانی( انتهای هپکو) گفت:در این طرح فضاهای آموزشی، تاسیسات شهری، فرهنگی، فضای سبز، مهدکودک و مجموعه خدماتی در ۲۸ هزار و ۳۹۶مترمربع پیش‌بینی شده که آماده سازی زمین این پروژه با پیشرفت مناسبی در حال انجام است.
وی افزود: شرکت جهاد خانه سازی علاوه بر آماده سازی ،عملیات اجرایی طرح ۱۴۰ واحدی نیروهای مسلح را در فاز اول ودر قالب نیز در قالب طرح اقدام ملی مسکن آغاز کرده که دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی درباره طرح ۶۰۰ واحدی شهرک کوثر(غدیر) گفت:این پروژه نیز در حال دریافت مجوز برای پروانه ساختمانی است که مراحل پایانی آن درحال انجام است.
استاندار مرکزی هم گفت: عملیات ساخت ۱۲هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن تا پایان امسال در اراک آغاز می شود که به‌عنوان یک طرح ماندگار خواهد بود.
سید علی آقازاده افزود: تفاهم‌نامه اولیه ساخت هشت هزار واحد مسکونی در شهر اراک از محل اراضی ۶۵ هکتاری اداره اوقاف منعقد شده است.
استاندارمرکزی اظهار داشت: فراخوان برای انتخاب پیمانکاربرای آماده سازی زمین مورد نظر با جدیت صورت پذیرد تا عملیات اجرایی این طرح هرچه سریعتر آغاز شود.
آقازاده گفت : ساخت مسکن برای ارگانهایی مانند بنیاد شهید، آموزش و پرورش، خبرنگاران، بهزیستی ‌و نیروهای مسلح نیز در این پروژه پیش‌بینی شده است.
وی اظهارداشت: اقدامات مربوط به آماده‌سازی پروژه مسکونی شهید سلیمانی( انتهای هپکو) با توافق نهایی در شورای اسلامی شهر در حال انجام است که ستاد اجرایی فرمان امام خمینی( ره) عملیات اجرایی ساخت حدود یک هزار و۳۰۰ واحد آن را آغاز کرده است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی هم گفت: باید به ساخت مسکن محرومان توجه بیشتری صورت پذیرد وبا توجه به طولانی بودن ساخت پروژه انتظار می رود تدابیری اندیشه شود که بهای تمام شده ساخت، با قیمت مناسبتر دراختیار اقشار جامعه قرار بگیرد.
در پایان این جلسه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) بااهداء لوح از مدیر کل ومعاون املاک وحقوقی اداره کل راه وشهرسازی استان به دلیل عملکرد خوب وموثر درکمک به تامین مسکن محرومین تقدیر به عمل آورد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار