فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که با یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی لوکس خارجی و تحت عنوان مسئول خرید بیش از ۳۰ میلیارد ریال از مغازه داران اراکی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
کد خبر: ۹۴۲۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ 22 February 2021به گزارش تابناک مرکزی، سردار "حسن مفخمی شهرستانی" افزود: در روزهای اخیر با اعلام چندین مورد گزارش کلاهبرداری از مغازه داران در شهرستان اراک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی یادآورشد: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که در روزهای اخیر افرادی با یک دستگاه آمبولانس و یا یک دستگاه خودروی BMW به واحد صنفی آنان مراجعه کرده و خود را مسئول خرید بیمارستان یا یکی از واحدهای صنعتی معتبر استان معرفی کرده و در قبال خرید کالا به فروشندگان چک و سفته ارائه داده اند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: بعد از مدتی که مغازه داران برای نقد کردن سندهای مالی خود اقدام می کنند، متوجه بی محل بودن چک ها، مسروقه بودن و یا جعلی بودن آن می شوند.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه با بیان اقدامات تخصصی و علمی پلیس در رسیدگی به این پرونده های کلاهبرداری گفت: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس اعضای یک باند کلاهبرداری که دو نفر از آنان از متهمان سابقه دارای و تحت تعقیب پلیس به علت ارتکاب جرایم متعدد بودند، شناسایی شدند و عملیات دستگیری آنان با هماهنگی مرجع قضائی آغاز شد.
سردار مفخمی شهرستانی ادامه داد: سرانجام در عملیات هایی جداگانه، دو نفر از اعضای اصلی این باند کلاهبرداری شناسایی و دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان دلالت شدند.
وی با اشاره به برنامه ریزی عملیاتی پلیس در دستگیری متهم دیگر این پرونده یادآورشد: تا کنون ۷ نفر از شهروندان اراکی که از آنان بیش از ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری شده است، شناسایی شده اند و با توجه به احتمال کلاهبرداری های دیگر اعضای این باند از مغازه داران در سطح کشور، تحقیقات تکمیلی از آنان در حال پیگیری است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است می توانند برای پیگیری به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه کنند و یا شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۰۶۱ تماس داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار