معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از راهیابی ۲۰ اثر و دست ساخته صنایع‌دستی به پنجمین جشنواره فجر خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸ 06 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، قاسم کاظمی افزود: ۲۰ اثر صنایع دستی هنرمندان استان در رشته‌های کنده‌کاری روی سنگ، مشبک فلز، چاقو سازی، کنده‌کاری روی چوب، منبت مشبک چوب، سفال و سرامیک، قلمزنی، نقاشی گل‌ومرغ، سوخت معرق‌چرم و میناکاری به پنجمین جشنواره سراسری فجر راه‌پیدا کردند.
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی یادآورشد: این استان در سه دوره برگزاری این جشنواره، شرکت کرده بود که در سال گذشته به ۶هنرمند برگزیده، نشان سرو سیمین جشنواه اهدا شد و همچنین دوره قبل آقای باباخانی در رشته قلمزنی و اقای خورشیدی در رشته مشبک فلز موفق به کسب نشان برتر در این جشنواره شدند و در این دوره نیز با حضور ۲۰ اثر از هنرمندان استان در جشنواره حاضر شده‌ایم و امید بسیاری داریم که در چند رشته موفق به کسب نشان برتر شویم.
او اظهار داشت: پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی با هدف به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان، کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی و ارتباط با هنرمندان از تاریخ ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند در محل موزه ملی دوره اسلامی در حال برگزاری است و آثار هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی در کنار آثار هنرمندان ۳۱ استان کشور در این جشنواره به نمایش درآمده است.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان مرکزی یادآور شد: مراسم اختتامیه جشنواره با حضور دکتر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی برگزار خواهد شد و به برگزیدگان نهایی این جشنواره نشان سرو سیمین و لوح تقدیر از سوی معاونت صنایع‌دستی کشور اهدا می شود.
کاظمی گفت: حضور موفق هنرمندان استان در جشنواره‌ها، دریافت نشان‌های جهانی و ملی و همینطور فروش مطلوب محصولات تولیدی، حاکی از هنر کیفی، اصیل و در عین حال به روز هنرمندان استان است که غیر از اشتغال‌زایی و بهره اقتصادی، به نوعی صادرات فرهنگ استان نیز محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار