استاندار مرکزی گفت: با افتتاح مرکز ماهیان زینتی محلات، سه میلیون دلار برای کشور ارزآوری می‌شود.
کد خبر: ۹۳۷۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷ 02 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، سید علی آقازاده درمراسم افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی شهرستان محلات افزود: یکی از پروژه‌های توسعه ای و عمرانی شهرستان که می‌تواند چهره شهرستان را در تولید آبزیان و ماهیان زینتی دگرگون کند، پروژه مرکز ماهیان زینتی است.
وی یادآورشد: این مرکز می‌تواند سالانه یک میلیون قطعه ماهی تولید داشته باشد و ارزآوری سه میلیون دلاری را رقم بزند که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.
در ادامه مدیرجهاد کشاورزی محلات گفت: هفت میلیون و ۳۹۱ هزار قطعه انواع آبزیان زینتی امسال در این شهرستان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی شده است.
احمدرضا جعفری افزود: تولید و تکثیر این آبزیان زینتی در۱۳ واحدپرورشی به مساحت ۱۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع صورت گرفته است. وی یادآورشد: مهمترین گونه‌های ماهیان زینتی در این واحدها شامل دالر، پرت، اسکار، دیسکوز، سنکو، مونی، فلاور و آنجل است.
مدیر جهاد کشاورزی محلات اضافه کرد: بچه ماهیان زینتی پرورشی از کشورهای تایلند و مالزی و استان اصفهان وارد کارگاه‌های پرورشی محلات می‌شود و برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی تکثیر و پرورش می‌یابد.
جعفری توضیح داد: شهرک ماهیان زینتی محلات در زمینی به مساحت ۱۲ و نیم هکتار و در ضلع شرقی دهکده گل این این شهرستان در حال ساخت است و ۲۷ قطعه زمین برای شهرک ماهیان زینتی در محلات پیش بینی شده و پس از تامین زیرساخت آب، برق و گاز در این شهرک فراخوان واگذاری قطعات اعلام می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی محلات هدف از ایجاد نخستین شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات را حمایت از تولیدکنندگان و افزایش سطح کمی و کیفی محصولات در شاخص استاندارد ملی با قابلیت صادرات دراین شهرستان ذکر کرد.
وی گفت: ۱۵ واحد پرورشی با مساحت ۱۳۳ هزار مترمربع در زمینه تکثیر و توزیع آبزیان زینتی در محلات فعال است و فعالیت این واحدها ۵۰ فرصت شغلی در محلات ایجاد کرده است.
جعفری با بیان اینکه ۱۶ درصد از میزان ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات تولید می‌شود، یادآور شد: این شهرستان از نظر تنوع تولید ماهیان زینتی رتبه نخست کشور و از نظر میزان تولید بعد از اصفهان، جایگاه دوم را دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار