با حضور استاندار مرکزی ،۵۹نیروگاه انرژی خورشیدی با مجموع قدرت۸۰۷کیلووات همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۹۳۷۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵ 02 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، سید علی آقازاده در آیین افتتاح نمادین نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی انرژی خورشیدی امان آباد افزود: تولید کنندگان انرژی خورشیدی می توانند به عنوان الگویی موفق برای سایر سرمایه گذاران معرفی شوند.
آقا زاده در مورد اشتغال آفرینی این صنعت نیز گفت: انرژی های تجدیدپذیر قادر هستند در مناطق محروم و روستاها،اشتغال پایدار ایجاد کنند و این امر در تمام نقاط کشور قابل توجیه خواهد بود.
وی ادامه داد: ایران با بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال و همچنین مناطق مهیا برای تولید برق از باد، ظرفیتی قابل توجه برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر دارد.
استاندار مرکزی یادآورشد: کاهش مصرف سوخت های فسیلی، کاهش آلودگی محیط زیست و انرژی با منبع نامحدود و و رایگان از جمله مزایای استفاده از انرژی خورشیدی در استان است.
وی گفت: در شهرستان خمین فناوری وابسته به تولید سلول های خورشیدی به مرحله آزمایش رسیده است و در سال آینده این فناوری به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم گفت: ۵۹نیروگاه انرژی پاک با مجموع قدرت۸۰۷کیلووات با اعتباری بالغ بر ۹۶۰میلیارد ریال امروز به بهره برداری رسید.
مهندس محمد اله داد افزود: مشترکان قادرند با راهنمایی کارشناسان این شرکت، ضمن احداث نیروگاه‌های کوچک در بام منازل خود، با عقد قرارداد خرید تضمینی طبق قوانین جاری وزارت نیرو اقدام به فروش برق تولید شده توسط این نیروگاه‌ها کنند.
اله داد گفت: نیروگاه‌های خورشیدی نصب شده در استان مرکزی با قدرت تقریبی ۲۶۲۸کیلووات و ۱۲۵۰۰کیلوات برقابی منجر به جلوگیری از تولید ۱۴تن آلایندگی و صرفه‌جویی بیش از۶۰۰۰هزار لیتر نفت خام در هر ساعت شده است که منافع حاصل از آن با کاشت بیش از۸۴هزار اصله درخت برابری می‌کند.
وی افزود: اصلاح ۴۰۰ کیلومترشبکه فرسوده شهری و روستایی ، تامین برق ۱۶ هزارمشترکین،نصب چراغ های معابری و احداث نیروگاه های مقیاس کوچک از مهمترین پروژ ه های شاخص دهه فجر است که با افتتاح پروژه های توزیع برق استان ،برای ۳۱۱نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد شده است.
سرمایه گذار نیروگاه ۱۰۰کیلواتی خورشیدی روستای امان آباد نیز گفت: برای احداث این پروژه مبلغ ۱۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و در آمد ماهیانه این نیروگاه ۲۰۰ میلیون ریال است.
حسینی افزود: با ساخت این نیروگاه در هر ساعت از تولید ۹۲ کیلوگرم آلاینده ومصرف ۴۰ لیتر سوخت مایع و ۲۵ متر مکعب گازجلوگیری می شود که معادل کاشت ۵۶۰ درخت است.
گفتنی است،همزمان با دهه فجر ،۱۷۴پروژه توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۵۶۳میلیاردریال افتتاح می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار