رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۸۰ درصد موارد مبتلا به بیماری کرونا بی علامت بوده و تنها ۲۰ درصد مبتلایان، علائم دارند.
کد خبر: ۹۲۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹ 30 November 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی،دکتر علی منصوری افزود: با توجه به برودت هوا و پیدایش انواع سرماخوردگی و آنفولانزا و همپوشانی این علائم با بیماری کرونا باید هر فرد آلوده را مبتلا به کرونا در نظر بگیریم مگر آنکه خلاف این امر ثابت شود.
وی اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی تنها به معنی استفاده از ماسک نیست، بلکه باید در کنار استفاده از ماسک به شکل صحیح و عدم لمس آن، از حضور در اجتماع و برگزاری مهمانی ها و دورهمی های مختلف نیز پرهیز کنیم.
رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک به مردم توصیه کرد: اگر مجبور به حضور در اجتماعات هستند، حداقل فاصله ۲ متری را به همراه زدن ماسک و شستشوی صحیح دست ها در نظر داشته باشند.
وی بااشاره به وجود افراد و مبتلایانی که در منزل قرنطینه هستند، اظهار داشت: این افراد و همراهان آنها باید به شدت و جدیت تمام، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، چرا که بحث ایزولاسیون در این مورد بسیار جدی و مهم است.
دکتر منصوری افزود: افرادی که به ماندن در منزل و سپری کردن دوران قرنطینه مجبور هستند باید با استفاده از ماسک و رعایت فاصله با همراهان و شستن مکرر دست ها، موضوعاتی نظیر گندزدایی مرتب سرویس های بهداشتی و حمام، ایزوله کامل فرد مبتلا در اتاقی جداگانه و ضدعفونی دستگیره های درب ها و همچنین البسه و وسایل شخصی را نیز جدی گرفته و انجام دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار