رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: نظر کارشناس همانند رای قاضی است و باید کارشناسان برای اعلام رای و نظر، علاوه بر تخصص و علم کافی، از اخلاق حرفه ای برخوردار باشند تا حقی از کسی تباه نشود
کد خبر: ۹۱۷۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴ 18 November 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی،حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی‌ در آیین اتیان سوگند کارآموزان کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی افزود: توسعه کمی و کیفی در بعد کارشناسی باید در دستور کار هیئت مدیره کانون کارشناسان قرار گیرد تا از این رهگذر خللی در اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم به سبب نبود کارشناس متخصص در حوزه های خاص به ویژه در حوزه ثبتی پیش نیاید چراکه مسائل و مشکلات در حوزه ثبتی کم نیست و نیازمند کارشناسان متخصص هستیم.
وی یادآورشد: آموزش علمی و عملی و انتقال تجربیات اساتید بزرگ و برتر به کارشناسان از طرق مختلف نیز باید در حوزه های گوناگون مد نظر باشد چراکه هیچ فردی در حوزه خود به صورت کامل به همه مسائل تسلط کافی ندارد.
رییس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه تعهد مبنای کار کارشناسی است، گفت:اخیرا در قوه قضائیه در حوزه معاونت حقوقی، یک اداره کل برای ارزیابی کار کارشناسان و وکلا تشکیل شده تا وکلا و کارشناسان کار حرفه ای و تخصصی خود را آزادانه و با آرامش انجام دهند، کارشناسان بازوی تخصصی محکمه هستند و فکر و عمل آنها باید عادلانه باشد و امین مجری عدالت باشند.
وی ادامه داد: همچنین کارشناسان نباید خود را بی نیاز از دریافت مشاوره بدانند بلکه باید از پیشکسوتان مشاوره و نظرسنجی کنند تا بتوانند گره گشا در پرونده ها باشند.
موسوی گفت: مطالعه به روز و آشنایی با قوانین به صورت روزانه و نیز پرونده های ارجاعی نیز باید همواره در دستور کار کارشناسان باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین