رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق آخرین آمار ۴۱۰پرستار از ابتدای کووید ۱۹تا کنون در استان مرکزی به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
کد خبر: ۹۱۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴ 02 November 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، علی اکبر شمسی افزود: در شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی (به جز خمین و ساوه، مراکز تامین اجتماعی و خصوصی) متاسفانه از ابتدای پاندمی کرونا ویروس، ۴۱۰ تن از پرستاران به این بیماری مبتلا شده و از چرخه درمان خارج شده اند.
وی یادآورشد: با توجه به دوران طولانی مدت قرنطینه این بیماری، نبود پرسنل پرستاری، موجب افزایش فشار کاری بر بقیه پرستاران می شود.
رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰ نفر از پرستاران از چرخه درمان خارج شده اند و این به معنی افزایش بیش از حد فشار کاری و کنترل سخت شرایط در این دوران مبارزه با بیماری کرونا می باشد.
وی افزود: تعداد کم پرستاران، استرس و اضطراب زیاد، افزایش آمار ابتلا و متوفیان و... همگی در روحیه پرستاران تاثیر بسزایی داشته و بر عملکرد آنان تاثیرگذار است.
شمسی ادامه داد: با توجه به شدت و وخامت بیماری و برودت هوا و شرایط بسیار سخت بیماری کرونا، نیروهای جدید از شروع بکار، استقبال نکرده و همچنین کمک سایر نهادها و نیروها برخلاف آغاز اپیدمی بسیار کم رنگ شده است، در این شرایط طوفانی کرونا ویروس دانشگاه به تنهایی بار این اپیدمی را به دوش می کشد.
رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک با ابراز نگرانی گفت: با استمرار داشتن شرایط موجود و عدم توجه به پروتکل های بهداشتی نگران هستیم که روزی فرا رسد که پل ها خراب شده باشد و دیگر پرستاری برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها موجود نباشد، که حتی تصور این شرایط بسیار وحشتناک است، به همین منظور خواهشمندیم که مردم استان در ابتدا به منظور حفظ سلامت خود و اطرافیان پروتکل های بهداشتی (زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی مرتب دست ها به مدت ۲۰ثانیه و پرهیز از برگزاری مراسم ها) را به دقت رعایت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار