مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: پرداخت زکات در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۵ درصد افزایش یافت که این مهم نقش به سزایی در محرومیت زدایی دارد.
کد خبر: ۹۰۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷ 07 October 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، مجید مومنی، در جلسه شورای زکات استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، مدیر کل زکات کشور ، معاون سیاسی و امنیتی استان و جمعی از مسئولان و در بیت امام جمعه برگزار شد ، افزود: امسال ۲۰ میلیارد و ۴۲۷ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شد که این رقم سال گذشته ۹ میلیارد و ۹۴۲میلیون تومان بوده است.
وی اظهار داشت: زکات جمع آوری شده در استان برای تأمین هزینه جهیزیه ۲۵ نوعروس، تامین هزینه ساخت و تعمیر ۱۶۰ منزل محرومان، تامین معیشت ۱۵ هزار و ۷۹۷ نیازمند و تامین هزینه درمان ۲۹۹ نیازمند صرف شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: آموزش یک هزار و ۲۰۶ عامل زکات به صورت چهره به چهره در روستاها، نشست و دیدار با مدیران ۳۰ مرکز خرید گندم، بهره‌گیری از ۸۶ مبلغ افتخاری، راه اندازی ۹ مرکز نیکوکاری روستایی و پنج خانه زکات در روستاها مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.
مومنی، بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان تاکید کرد و گفت: زکات باید صرف فقرا و رفع نیازمندی اقشار آسیب پذیر شود چرا که اگر زکات به درستی پرداخت و توزیع شود می‌تواند فقر را ریشه کن کند.
وی بر مشخص بودن و مجوز افراد و متولیان جمع‌آوری زکات تاکید کرد و گفت: افراد، گروه‌ها و موسسات باید با مراجعه به دبیرخانه زکات، مجوز دریافت کنند تا جمع‌آوری و توزیع زکات به صورت متمرکز انجام شود.
شایسته ذکر است، در پایان این جلسه از زکات پردازان نمونه قدردانی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار