رئیس پلیس آگاهی استان درباره سرمایه گذاری در شرکت های هرمی و اعتماد شهروندان به این گونه شرکت ها به دلیل عدم مجوز لازم از سوی مراکز قانونی و اخلال در نظام اقتصادی کشور هشدار داد.
کد خبر: ۹۰۰۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰ 17 September 2020به گزارش تابناک مرکزی،سرهنگ كارآگاه"کامیار چهری"با هشدار درخصوص فعالیت شرکت های هرمی افزود: شرکت های هرمی همیشه فعالیت خود را یک نوع تجارت قانونی و مشروع معرفی کرده و در اغلب موارد به دلیل وجود مخالفت های فراوان، فلسفه وجودی خود را تنها عدم پرداخت مالیات اعلام می کنند، در صورتی که این گونه شرکت ها فاقد هرگونه شناسه ثبتی در اداره ثبت شرکت ها بوده و همواره سعی در ظاهرسازی و پنهان کردن شیوه عملکرد خود دارند.
این مقام انتظامی یادآور شد: برخی اوقات، گردانندگان شرکت های هرمی برای رسیدن به اهداف شیادانه خود، افراد فریب خورده را در محل هایی مانند باغ ها و ویلاهای خارج از استان دعوت کرده و تا زمانی که فرد مورد نظر، خواسته های مالی آنان را برآورده نکند، اجازه خروج به او را نمی دهند.
سرهنگ چهری با بیان اینکه شرکت های یاد شده برای پنهان کردن فعالیت خود، از نصب تابلوهای رسمی هم امتناع می کنند، افزود: سرمایه گذاری در شرکت های هرمی نه تنها فایده ای ندارد، بلکه ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به افراد و خانواده ها نیز وارد کند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مرکزی گفت: شرکت هرمی بر اساس قانون مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور، شرکتی است که تاسیس و فعالیت آن از طریق افزایش اعضا صورت می گیرد و هر عضو جدید برای کسب منفعت باید افراد دیگر را به عنوان زیر گروه خود جذب و معرفی کند، بدین صورت، فعالیت شرکت از طریق توسعه زنجیره ای شبکه انسانی تداوم می یابد.
وی با بیان اینکه با اشراف اطلاعاتی و همکاری مناسب مردمی سرنخ های خوبی از فعالیت مخفی و زیر زمینی مجرمان دریافت شده است، اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی در حال بررسی گزارش های مردمی بوده و بی تردید نسبت به شناسایی و دستگیری بهنگام اعضا و سرشاخه های شرکت های هرمی اقدام خواهند کرد.
سرهنگ چهری از شهروندان خواست تا از فعالیت اقتصادی در هرگونه شرکت ناشناس، که متولیان آن ادعای درآمدی غیر عادی، به ویژه در مدت زمانی کوتاه دارند، دوری کرده و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار