سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پی حذف پیشوند شهید از نقشه های الکترونیکی و اپلیکیشن های مسافرتی و نامه ای محضر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ارسال کرد.
کد خبر: ۸۹۷۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶ 09 September 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی ؛ متن نامه سردار کریمی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و عضو مجلس خبرگان رهبری ؛ حضرت آیت الله دری نجف آبادی

موضوع: حذف نام شهدا در نقشه های الکترونیکی و اپلیکیشن های مسافرتی

سلام علیکم

مستحضرید که مقام معظم رهبری بارها بر لزوم حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید داشته و دارند، تا جایی که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را کم تر از شهادت ندانسته اند.

بدون شک شهیدان تاریخ انقلاب اسلامی نه تنها در تاریخ ۲۵۰۰ ساله این کشور بلکه در جای جای جریان ۱۴۰۰ ساله دین مبین اسلام نیز به عنوان نگینی درخشان و معرّفی بر هنر مردان این مرز و بوم اسلامی شناخته می شوند.

شهیدان بهترین الگو ها در راستای ایستادگی و مقاومت در راه ارزش ها و پایمردی و جانفشانی در حفظ این مرزوبوم هستند، الگوهایی که نسل حاضر فاصله زمانی و مکانی چندانی با آن ندارد و از سویی در شرایط حال حاضر بیش از پیش برای فتح قله های پیش رو به آن نیازمند است.

بدون شک تلاش در راستای فهم عمیق نسبت به سبک زندگی شهدا با محوریت خدا شناسی، وطن دوستی، زندگی عزتمندانه، رعایت اخلاق فردی و اجتماعی و ... یکی از اصلی ترین وظایف نسل حاضر بالاخص در بین مسئولین است.

به همین دلیل لازم است که در راستای ایجاد این فهم عمیق از مسلک شهیدان، فعالیت ها و رفتارهای فردی و اجتماعی و تصمیم سازی و تصمیم گیری در عرصه های مختلف اجتماعی بر این محور استوار باشد و این مهم در تار و پود تصمیمات و برنامه ریزی های مسئولین به عنوان اصلی اساسی مورد توجه قرار گیرد. چرا که لازمه تبدیل شدن فرهنگ ایثار و شهادت به گفتمانی عمومی تصمیم گیری، برنامه ریزی و بروز رفتارهای اجرایی دقیق و اصولی است.

باید گفت باطنی شدن فرهنگی که از سبک زندگی شهدا نشات می گیرد از ظواهر می گذرد و تاثیر ظاهر بر باطن به عنوان اصلی تربیتی و فرهنگی قابل تامل است که باید در عرصه فردی و اجتماعی در راستای فرهنگ سازی به آن توجه ویژه ای شود.

متاسفانه طی سالیان گذشته تلاش برخی سهوا یا عمدا به سمت حذف نام شهدا به عنوان ظواهر و شعائری از فرهنگ ایثار و شهادت از جامعه رفته است، در بازه ای از زمان حذف پیشوند شهید از تابلوهای کوچه های مزین بنام شهدا آغاز و در مواردی نیز نام گذاری های جریانی و سیاسی جایگزین نام شهدا شد. اما آن چه که در حال حاضر قابل تامل است حذف نام شهید در نقشه های الکترونیکی و اپلیکیشن های مسافرتی است، به شکلی که به کلی نام شهید از پیشوند همه کوچه ها و خیابان ها حذف شده است و به نوعی با توجه به افزایش کارایی این دست اپلیکیشن ها در جامعه می توان گفت آرام آرام با عادی سازی حذف نام شهید روبه رو هستیم.

در همین راستا با توجه به حضور حضرتعالی در نهاد های تصمیم ساز و تصمیم گیر خواهشمندیم افزوده شدن پیشوند شهید در نقشه های الکترونیکی و آپ های مسافرتی را به جد در این مراکز پیگیری فرمائید تا شاید قدمی باشد در راستای حفظ یاد و خاطره آن بزرگمردانی که بهترین الگوها برای ما و زمانه یمان هستند.

و من الله توفیق

 

فرمانده سپاه روح الله ودبیر کل کنگره ملی نقش امام خمینی(ره)
در دفاع مقدس و6200 شهیداستان مرکزی
سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار