رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی گفت : جهش تولید ، افزایش صادرات و مدیریت واردات ، تنظیم بازار و توجه جدی به موضوع استفاده از ظرفیت‌ها و توان داخلی راهبردهای کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت است .
کد خبر: ۸۷۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ 22 July 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی ، سعید جعفری کرهرودی ، در اولین نشست هم اندیشی مدیران و معاونین سازمان با تشریح راهبردهای کلان وزارت صمت، خواستار توجه به «جهش تولید، رونق صادرات و مدیریت واردات، تنظیم بازار و داخلی‌سازی» شد و افزود: اگرچه دولت سیاست‌گذار اصلی است، اما تصمیمات باید با هماهنگی و همراهی تشکل‌های تخصصی بخش‌خصوصی و اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف اتخاذ شود.
وی یادآورشد: در مقطع کنونی باید از تمام داشته‌های مرتبط با مدیران، نیروی انسانی و منابع مالی استفاده کرده و با تمرکز بر روی اولویت‌های تعریف شده در دوره جدید، حرکت خود را پرقدرت‌تر از گذشته، در راستای حمایت از تولید، تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم ادامه دهد.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی با تاکید بر ضرورت ارایه آمار و ارقام کمی مرتبط با هدفگذاری‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف تولیدی و تجاری، افزود: آمارهای مرتبط با تولید در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری باید به صورت شفاف و دقیق، تهیه و منتشر شود تا در معرض قضاوت عموم قرار گیرد، چراکه در این صورت می‌توان با تقویت نقاط قوت و برطرف کردن کاستی‌های موجود، در راستای رشد گام‌های جدی برداشت.
جعفری کرهرودی بر ضرورت همدلی میان مدیران سازمان در پیشبرد اهداف مرتبط با جهش تولید تاکید کرد وگفت: شرایط فعلی کشور شرایط جنگ است و نیاز امروز جامعه همدلی و هم افزایی تمام ارکان دولتی است و این امر زیز در بدنه سازمان باید به نحو احسنت رخ دهد و مسئولین ادارت شهرستانی باید با مسئولین شهرستان تعامل سازنده داشته باشندو یکی از راهکارهای مهم سازمان همین امر بوده که باعث پیشبرد امور جاری می شود.
وی با تاکید بر امر اطلاع رسانی افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های سازمان به منظور اطلاع‌رسانی و ارائه آمار عملکرد بهر جست زیرا اطلاع رسانی دقیق، سریع و شفاف موجل آرامش نسبی جامعه شده و التهابات مردمی را می کاهد و متخلفان نیز میدانند که نظارت وجود داشته و در صورت تخلف به شدت باآنها برخورد خواهد شد .
رئیس سازمان صمت استان مرکزی حفظ حقوق مصرف کننده را از وظایف اصلی ستاد تنظیم بازار دانست و افزود: مصرف کننده برای تهیه مایحتاج روزانه خود دغدغه نباید داشته باشد و این مهم زمانی اتفاق می افتد که بداند تامین کالا صورت پذیرفته و نظارت مستمر وجود دارد .
وی با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر و مستقیم بخش‌های مختلف این وزارتخانه با تشکل‌های بخش‌خصوصی به عنوان حلقه واسط میان دولت و فعالان اقتصادی، گفت: اجرای بسیاری از سیاست‌های تنظیم بازار، به جز همراهی و هماهنگی با اصناف و تشکل‌های بخش‌خصوصی امکان‌پذیر نیست و بر این اساس، باید ارتباط مستقیم با اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور به صورت مستمر و در راستای اجرای سیاست‌های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داشته باشد.
جعفری کرهرودی عمل به قانون و انسجام سازمانی را یکی دیگر از اهداف سازمان عنوان کرد وافزود: هر اداره شهرستان حکم پنجره واحد دارد و پیگیری امور داخلی و ارتباط موثر با معاونت ها باعث پیشرفت کار و رضایت ارباب رجوع خواهدشد.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی باتاکید بر استفاده از توان و ظرفیت طرح تاپ یادآورشد: پویش تولید –تداوم امید باید سرلوحه کار ادارت شهرستانها قرار گرفته و شهرستانها نسبت به معرفی واحدهای مستعد بهره برداری اقدام مناسب را بعمل آورند.
دراین همایش مدیران شهرستانی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار