معاون بازرسی وحمایت ازمصرف کنندگان سازمان صمت مرکزی گفت: ۷۸ پرونده کالاهای اولویت دار ویژه اصناف امسال در این استان به ارزش تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.
کد خبر: ۸۷۷۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴ 19 July 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی ،محمدجواد قربانیان، افزود: یکی از وظایف معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی نظارت بر کالاهای اولیت داری است که از سوی وزارت صمت به سازمانها صمت سراسر کشور ابلاغ می شود و در بازه زمانی سه ماهه اول سالجاری برنج ، شکر ، حبوبات ، لوازم خانگی ، خودرو مشمول این نظارت ویژه بوده است.
وی درادامه با اشاره به بازرسی های صورت گرفته یادآورشد: ۲۷ فقره از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به تخلف کالای برنج است که در این راستا ۱۰۱ مورد بازرسی و ۳۶ شکایت مردمی تشکیل شده است.
معاون بازرسی وحمایت ازمصرف کنندگان سازمان صمت مرکزی ارزش تخلف مربوط به کالای برنج در استان مرکزی را سه میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ۱۷ پرونده در حوزه خرده فروشان، و بقیه در حوزه فعالیت عمده‌فروشان و انباردارها تشکیل شد.
قربانیان اظهار داشت: ۲۵ پرونده مربوط به تخلف در عرضه انواع حبوبات است که در ۷۵ فقره بازرسی و ۹۹ شکایت مردمی پی گرفته شده است.
وی افزود: ۱۸ فقره از پرونده‌های تخلف حبوبات در حوزه خرده‌فروشی و هفت مورد عمده فروشی است و ارزش ریالی تخلف در این بخش ۲۵۸ میلیون ریال ارزیابی می‌شود.
معاون بازرسی وحمایت ازمصرف کنندگان سازمان صمت مرکزی یادآورشد: یک پرونده در حوزه توزیع لاستیک، ۱۶ پرونده در حوزه توزیع لوازم خانگی و یک پرونده هم در حوزه خودرو امسال در این استان تشکیل شد.
بیش از ۷۰ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۷ اتحادیه در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار