رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۲۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از ابتدای فصل برداشت این محصول تاکنون به‌صورت تضمینی از گندمکاران این استان خریداری شد.
کد خبر: ۸۶۶۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸ 23 June 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، مجید آنجفی در نشست کارگروه یاوران تولید استان مرکزی افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان مرکزی در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۲۵ درصد افزایش یافته‌است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ۴۵۰ هزار تن گندم امسال در استان مرکزی تولید و ۳۵۰ هزار تن به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری و در سیلوهای ذخیره این محصول ذخیره شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از افزایش کیفیت گندم این استان در مدت ۲ سال گذشته خبرداد و گفت: کیفیت گندم تولیدی این استان با اقدامات و برنامه‌های مبارزه با آفات به‌ویژه سن گندم که ارتباط مستقیم با پروتئین این محصول دارد، بالاتر از استاندارد است. آنجفی افزود: عملیات مبارزه با سن گندم امسال در استان افزایش کیفیت و کاهش سن زدگی این محصول در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی را در پی داشته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت محصول تولیدی استان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یابد.
وی یادآورشد: بخش کشاورزی استان پارسال با وجود مشکلات و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران اسلامی هشت و هشت دهم درصد رشد داشت که بالاترین نرخ رشد در بین سایر زیر بخش‌های پایه بود و این مهم موجب شد میانگین رشد اقتصادی کشور نیز مثبت شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهارداشت: ۸۲ درصد نیاز غذایی کشور هم اینک در داخل تولید می‌شود که با اقدامات انجام شده پیش‌بینی می شود امسال همانند سال‌های این ضریب حفظ و زمینه افزایش آن فراهم شود.
آنجفی از افزایش تولید بخش کشاورزی استان مرکزی در سال گذشته خبرداد و گفت: محصولات بخش کشاورزی استان با تکیه بر فنون، علوم و تلاش کشاورزان و بدون افزایش سطح زیرکشت و مصرف آب در این مدت افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود امسال این افزایش ادامه یابد.
وی از اجرای طرح یاوران تولید همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی خبرداد و افزود: این طرح با هدف حضور محققان و کارشناسان مراکز تحقیقاتی استان در مزارع و در کنار کشاورزان و بهره برداران اجرایی شده‌است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یادآورشد: حضور نداشتن کارشناسان در کنار کشاورزان و بهره‌گیری از دانش‌روز همواره از جمله مهمترین مشکلات این بخش به شمار می‌رفت که با اجرای این طرح گام موثری در تزریق فناوری روز به بخش کشاورزی و بهبود بهره‌وری و افزایش تولید برداشته شده است.
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی هم گفت: انتقال دانش و حضور محققان در عرصه‌های بخش کشاورزی در راستای افزایش عملکرد و تولید در داحد سطح از جمله برنامه‌های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری است.
غلامرضا گودرزی افزود: حضور محققان مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی و مدیریت ترویج سازمان جهاد کشاورزی این استان در عرصه‌های بخش کشاورزی از سه سال گذشته آغاز شده‌است.
وی ادامه داد: طرح یاوران تولید از استان مرکزی آغاز و در راستای بررسی وضعیت موجود و ارایه گزارش‌ها و رفع مشکلات بخش کشاورزی امسال در سطح کشور اجرایی شده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین