معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی :
اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 99 استان مرکزی امروز شنبه 28 دی ماه 98 با حضور اعضاء ستاد اجرایی خدمات سفر اداره کل در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.
کد خبر: ۸۱۵۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲ 18 January 2020

به گزارش تابناک مرکزی  سید حسن حسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در این جلسه با اشاره به این که این نشست تاکید بر وظایف اعضاء و کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر و هماهنگی بیشتر برای پذیرایی از مهمانان نوروزی است، گفت : «آمار و ارقام ارائه شده توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی از سال گذشته نشان دهنده افزایش حجم سفر ها و بازدید های مسافران و گردشگران از استان است.
وی افزود: نوروزگاه های شهری استان در حال برنامه ریزی است امسال همچون سنوات گذشته 12 نوروزگاه در 30 کلیومتری مبادی ورودی شهرستانها جانمایی و مقرر شده است تا در نوروز 99 با همکاری و تعامل فرمانداران و شهرداران در مبادی ورودی و خروجی و در محل جاذبه های طبیعی و تاریخی که بازدید بیشتری دارد، نوروزگاه ایجاد شود .
معاون گردشگری استان مرکزی بیان کرد: «تابلو های معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان که نیاز به ترمیم و مرمت دارند در دستور کار قرار گرفته و تا پایان اسفند ماه به پایان خواهد رسید.
حسینی تاکید کرد: طی مذاکره با واحد فرهنگی دانشگاه اراک یک تفاهم نامه همکاری جهت همکاری دانشجویان داوطلب در این ایام به امضا خواهد رسید و طی آن یک دوره آموزشی برای داوطلبین شرکت در ستاد خدمات سفر نوروز برگزار خواهیم نمود.
وی در ادامه گفت: «شماره تماس 09629 اطلاعات گردشگری استان جهت اطلاعات مورد نیاز گردشگران و مسافران در کلیه اقلام تبلیغاتی درج خواهد شد. »
حسینی گفت:  با توجه به شرایط جوی ناپایدار در ایام نوروز ، هماهنگی های لازم جهت مواقع بحرانی در ایام نوروز و همچنین هماهنگی های لازم با دانشگاه در خصوص استفاده از خوابگاهها در شرایط بحران انجام پذیرد. یک فراخوان عمومی برای انتخاب شعار گردشگری امسال اعلام و به نفرات برنده جایزه تعلق خواهد گرفت.در ایام نوروز 99 باید از رستوران های بین راهی جهت بررسی کیفیت و بهداشت آنها بازدید کرد و در صورت وجود تخلف، اقدامات لازم را انجام داد. بدین منظور طی این جلسه تشکیل اکیپهای نظارتی با حضور ارگانهای ذی ربط برنامه ریزهای لازم انجام پذیرد.
وی در پایان بیان کرد: اسکان مسافران به بهترین وجه از اولویت های ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی طی ایام نوروز 99 خواهد بود که باید با نصب بنرهای راهنمایی، تجهیز محل های اسکان و سایر نیازمندیهای مسافران نوروزی، این موضوع مهم انجام شود و در صورت شرایط جوی نامناسب اسکان اضطراری برنامه ریزی های لازم با دستگاههای مرتبط انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار