به همت بنیاد فرزانگا
آیین تجلیل از سالمندان بهزیستی استان مرکزی امروز (۱۷ مهر) به همت بنیاد فرزانگان در استانداری مرکزی برگزار شد
کد خبر: ۷۸۷۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹ 09 October 2019
 
زهرا امینی ضمن گرامیداشت روز سالمند گفت: سالمندان باارزشترین دارایی جامعه ما هستند که تجلیل از این عزیزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با تاکید بر حفظ حرمت و کرامت بازنشستگان و سالمندان افزود: تکریم سالمندان، تکریم از سرمایه‌های انسانی است چرا که طی سال‌های فعالیت خود از هیچ کوششی برای پیشرفت جامعه دریغ نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه حفظ حرمت و تکریم بازنشستگان وظیفه همه است، بیان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص بازنشستگان فرموده اند: بازنشستگان نیروی فعال کشور اندکی پیش هستند که تلاش کردند، زحمت کشیدند و بسیاری از آنان شب وروز وجوانی خود را صرف کار کردند و باید کشور به این تلاش و به این زحمت کشی مستمر دوران عمر پاسخ گوید.

ایشان فرموند: این راهم بدانید که وضع فعلی بازنشستگان در واقع همیشه به صورت یک الگو در مقابل چشم کارکنان فعلی دولت قرار خواهد گرفت و هرچه وضع بازنشستگان بهتر باشد کارکنان فعلی دولت با دلگرمی بیشتری کارخواهند کرد.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ضمن ابراز خرسندی از انجام مسئولیت خطیر خدمت به جامعه هدف در کنار این عزیزان، گفت: عرق خدمت و تلاش و صبوری و آرامش و متانت این عزیزان در کنار اهداف و انگیزه‌های بالای ایشان در طی این مسیر دشوار همواره یاریگر اهداف سازمان بوده است.  

 

امینی اضافه کرد: بازنشستگان گنجینه‌های ارزشمند و کوله باری از تجربه هستند و سایر پرسنل باید ضمن درک حقیقت و فلسفه وجودی کار در بهزیستی، از عملکرد این عزیزان و سعه صدر آنان در برخورد با جامعه هدف درس بگیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: پیشکسوتان و بازنشستگان هویت هر سازمان هستند و برای حفظ جایگاه آنان باید تلاش شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ۵۵ هزار نفر از جمعیت استان در سن سالمندی قرار دارند، گفت: از این تعداد ۳۴ درصد در روستا و مابقی در شهر‌ها زندگی می‌کنند.


مدیر کل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ سالمند تحت پوشش خدمات این اداره کل هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۸۰۰ سالمند از خدمات مستمر استفاده می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار