مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۶۳ هزار حلقه لاستیک دراختیار حوزه‌های صدور حواله لاستیک در استان مرکزی قرار گرفت
کد خبر: ۷۸۳۱۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱ 26 September 2019

 

63000 حلقه لاستیک دراختیار حوزه‌های صدور حواله لاستیک در استان مرکزی قرار گرفت
 کمبود لاستیک یکی از معضلاتی است که از سال گذشته کامیون‌داران و مالکان ناوگان حمل و نقل سنگین را با مشکل مواجه کرده و در بسیاری از استان‌ها از جمله استان مرکزی شاهد اعتراضات کامیون‌داران نسبت به کمبود لاستیک و نحوه توزیع آن بودیم.

این کمبود که متاثر از عوامل مختلف از جمله نوسانات ارزی بود سبب تجمعاتی در سراسر کشور شد که پیامد‌هایی را هم به دنبال داشت تا جایی که در فضای مجازی و برخی از رسانه‌های معاند به سوءاستفاده از آن برخاستند.

در استان مرکزی هم اعتراضاتی شکل گرفت گرچه به شدتِ سایر استان‌ها نبود و با توزیع لاستیک فضای ایجاد شده به آرامش برگشت.

صحبت‌های کامیون‌داران در این اعتراضات حاکی از عدم عملکرد درست مسئولان در بحث شناسایی سایز لاستیک‌ها و توزیع نامتناسب لاستیک بود.

همچنین عنوان می‌شد که سایز لاستیک مورد نیاز کامیون‌ها به ویژه در بخش حمل و نقل عمومی ۱۲ × ۲۴، ۳۱۵ × ۳۸۵ است، ولی لاستیک‌های دولتی توزیع شده در بین کامیون داران چنین سایزی ندارند، درحالی که همین نوع لاستیک در بازار آزاد با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسد و این موضوع نشان دهنده آن است که نظارت درستی در این بخش وجود ندارند.

به دنبال اعتراضات کامیون‌داران، با پیگیری مسئولان مربوطه و برگزاری جلسات مختلف در این حوزه، بخش عمده‌ای از مشکلات تامین لاستیک در استان برطرف شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در این خصوص در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک سهمیه‌ای یعنی از یک مهرماه ۹۷ تا پایان شهریور امسال تعداد ۶۳ هزار حلقه لاستیک دراختیار حوزه‌های صدور حواله لاستیک قرار گرفته است.

علی زندی‌فر افزود: از این تعداد لاستیک ۸۵ درصد حواله بوده و به مالکان ناوگان، رانندگان بخش بار و مسافر تحویل شده است.

وی تصریح کرد: ۱۵ درصد مابقی هم براساس تقاضای رانندگان به صورت حواله صادر می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: خوشبختانه توزیع لاستیک انجام می‌شود و در ۳ سایز اصلی ۱۲-۲۴، ۳۱۵ و ۳۸۵ مشکل خاصی در استان نداریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار