معاون مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت:
معاون مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: نمی‌توانیم جلوی بسیاری از حوادث را بگیریم، اما با دانش می‌توانیم، میزان خسارات‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم
کد خبر: ۷۷۳۸۵۱
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱ 22 August 2019

کسب دانش میزان خسارات‌‌ حوادث را کاهش می‌دهد

عباسعلی نظیری پیش از ظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهر ساوه با بیان اینکه با دانش می‌توان جلوی بسیاری از خسارت‌ها را گرفت، اظهار کرد: در سیلاب‌های اخیر بهار امسال ۲۰ جلسه در استان مرکزی برگزار شد و توانستیم خسارت‌های ناشی از سیل را در استان به حداقل برسانیم و اقدامات انجام شده ستاد‌های مدیریت بحران استان به‌ویژه ستاد بحران شهرداری ساوه در مهار سیلاب قابل تقدیر بود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در نشست رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان تأکید کردند، ستاد بحران همیشه باید مثل یک مرزبان حاضر باشد و فرموده مقام معظم رهبری بیانگر جایگاه ستاد مدیریت بحران است.

معاون مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به وجود بلایای طبیعی و غیرطبیعی مانند گرما، سرما، زلزله، سیل و... چاره‌ای جز پیشگیری و آمادگی برای مقابله با بحران را نداریم.

نظیری ابراز داشت: استان مرکزی و شهرستان ساوه دارای پتانسیل خطرساز بالایی است و با توجه به اینکه معین استان تهران نیز می‌باشد نقش ستاد مدیریت بحران شهرداری‌ها در این استان بسیار برجسته است لذا باید همه دست به دست هم داده تا با توجه به کمبود اعتبارات از منابع موجود به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی وظیفه مدیریت بحران را آگاهی بخشی به جامعه و ایجاد آرامش در بین مردم دانست و گفت: با توجه به کمبود اعتبارات کشور در پرداخت خسارت پس از بحران لازم است تا با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مردم را به سمت بیمه کردن اموال ترغیب کنیم تا هر چیزی که احتمال خسارت دارد را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار