رئیس قوه قضائیه اراک را به مقصد تهران ترک کرد
رییس قوه قضائیه گفت: ٥٠٠ میلیارد ریال از اعتبارات قوه قضائیه به پروژه‌های قضایی استان مرکزی اختصاص می‌یابد
کد خبر: ۷۶۱۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵ 10 July 2019
اختصاص ٥٠٠ میلیارد ریال از اعتبارات قوه قضائیه به پروژه‌های قضایی استان مرکزی 
 

رئیس قوه قضائیه با پایان سفرش به استان مرکزی با هواپیما راهی تهران شد.
به گزارش تابناک مرکزی - حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضائیه سفریک روزه اش را به استان مرکزی با نشست خبری در فرودگاه اراک به پایان رساند و ساعت ۲۳:۵۵ امشب با هواپیما اراک را به مقصد تهران ترک کرد.

سفر حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی به همراه معاونانش به استان مرکزی در ادامه سفر‌های استانی و به منظور بررسی مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان مرکزی صورت گرفت.

وی صبح امروز در رأس یک هیئت عالی قضایی وارد اراک شدو در فرودگاه اراک مورد استقبال مسئولان استان مرکزی قرار گرفت.

حضور در گلزار شهدای اراک و تجدیدبیعت با آرمان‌های شهدا و امام راحل، حضور در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی وبررسی مشکلات و دیدگاه‌های آن‌ها، دیدار با خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم، حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اداری استان مرکزی، دیدار با علما، روحانیون و اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان و شرکت در جلسه شورای قضایی استان مرکزی از برنامه‌هایی بود رئیس قوه قضائیه در آن‌ها شرکت کرد.


روز سه‌شنبه هم معاونان قوه قضاییه با سفر به یازده شهرستان استان مرکزی مسائل و مشکلات مرتبط را بررسی کردند ودر جلسه شورای قضایی استان مرکزی با ارائه گزارش به حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی برای آن‌ها تصمیم گیری شد.

اختصاص ٥٠٠ میلیارد ریال از اعتبارات قوه قضائیه به پروژه‌های قضایی استان مرکزی 

آیت الله ابراهیم رئیسی در پایان سفر خود به استان مرکزی در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‌های خود در استان بیان کرد: در ابتدای این سفر توفیقی شد که در گلزار شهدا که الهام بخش مردم و مسئولان است حاضر شدیم و پس از آن نشستی با نمایندگان کارگران شرکت‌های بزرگ صنعتی مشکل دار برگزار شد.

وی افزود: در این نشست کارگران شرکت‌های هپکو، واگن پارس، آلومینیوم و ماشین سازی مشکلات خود را مطرح کردند، همچنین در امر خصوصی سازی و واگذاری‌ها گلایه‌هایی از سوی مسئولان مطرح شد که باعث بروز مشکلاتی برای کارگران و امر تولید شده است که در جریان مشکلات قرار گرفتیم و پیگیری خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه بخشی از مشکلات توسط دولت و بخشی توسط مجلس شورای اسلامی باید پیگیری شود و قوه قضائیه نیز پرونده‌های متشکله در محاکم قضایی را رسیدگی و پیگیری می‌کند، افزود: در جلسه شورای اداری استان که سه ساعت به طول انجامید در جریان دیدگاه‌های کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار گرفتیم و موضوعات مربوط به موانع تولید مطرح شد که برخی از موانع همچون جذب نقدینگی و مالیات بر ارزش افزوده نیازمند تصمیم گیری در سطح کلان است و با توجه به جمع بندی خوب استان از مشکلات مقرر شد این گزارش به تهران منتقل شود و موضوعات از طریق دولت، مجلس و قوه قضائیه دنبال شود.

وی اضافه کرد: تصمیم بر این شد که کارگروهی متشکل از نماینده معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بازرسی کل کشور و دادستان کل با همکاری استانداری مرکزی و مسئولان اقتصادی تشکیل شود و پرونده‌های تشکیل شده مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیسی با اشاره به سفر ١١ نفر از مسئولان قوه قضائیه به شهرستان‌های استان در روز گذشته به جهت ارزیابی عملکرد‌ها و تشکیل شورای تامین و شورای قضایی شهرستان ها، افزود: حاصل این سفر‌ها امشب مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و مقرر شد که مبالغی از بودجه‌های استان به دستگاه قضایی اختصاص یابد و همچنین ٥٠٠ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضائیه به جهت رفع مشکلات شهرستان‌ها و تکمیل ساختمان‌ها اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به جلسه و دیدار با نخبگان و روحانیون و اساتید دانشگاه‌ها گفت: در این جلسه با دیدگاه‌ها آشنا شدم و نکاتی درباره ارتباط صنعت و دانشگاه مطرح شد تا از ظرفیت‌های دانشگاه بهره برده شود، کار قوه قضائیه علمی است و باید با مجامع علمی ارتباط داشت، این امر کادر سازی قوه قضائیه نقش بالایی دارد.  

رییس قوه قضائیه اضافه کرد: در این سفر جلسات خوبی برگزار شد و امید است آثار دیگر آن در دستگاه قضا دنبال شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار